Аграрії закликали владу вирішити ситуацію з обмеженням агроекспорту

ВАР з провідними аграрними асоціаціями, які входять до ГС «Всеукраїнський аграрний форум», та ГО «Союз виробників харчової промисловості України» звернулися до влади з пропозиціями щодо можливого вирішення ситуації, що склалась між Україною та п’ятьма сусідніми до державами-членами ЄС щодо експорту певних видів агропродовольчої продукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uacouncil.

«За останні 18 місяців Україна експортувала більше 85 млн т агро-харчової продукції, серед яких саме морськими шляхами було вивезено близько 32,5 млн т продукції. Відповідно, за цей же час через «Шляхи Солідарності» було експортовано 50 млн т української сільськогосподарської та харчової продукції. У цих умовах надзвичайно важливо розширити транзит української аграрної продукції через сусідні до нас держави-члени ЄС. Враховуючи невизначеність щодо майбутнього продовження роботи Чорноморської зернової ініціативи, український аграрний сектор ризикує залишитись заблокованим всередині країни та бути витісненим зі світових ринків», –.йдеться у зверненні.

Представники українського аграрного сектору засудили введення будь-яких односторонніх заборон зі сторони європейських країн по відношенню до української продукції.

«Ми підтримуємо розбудову вільної та відкритої торгівлі між Україною та її партнерами. Водночас, просимо приділити максимальну увагу питанню забезпечення ефективного транзиту. Згідно з даними експорту «Шляхами Солідарності», обсяги експорту в серпні 2023 року все ще не досягли рівня березня цього ж року. В той же час, ми вважаємо, що співпраця та партнерство між Україною та державами-членами ЄС має великий потенціал, а тому наголошуємо на необхідності продовження пошуку конструктивних рішень щодо аграрного експорту», – зазначається у листі.

Аграрії закликали українську владу спільно з представниками держав-членів ЄС розробити механізми, які б забезпечили оперативну, прозору і ефективну роботу транзитних шляхів для української аграрної продукції.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *