ФАО знизило прогноз світового виробництва зернових

Прогноз ФАО щодо світового виробництва зернових у 2023 році було переглянуто у бік зниження на 4 млн тонн порівняно з даними, наведеними у липневому прогнозі. Незважаючи на проведений цього місяця перегляд у бік зниження, обсяг виробництва зернових у світі може виявитися на 0,9 відсотка вищим порівняно з рівнем попереднього сезону та становити 2 815 млн тонн, що відповідає рекордному показнику 2021 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УЗА.

Основна частина коригування у бік зниження цього місяця пов’язана зі зниженням прогнозу світового виробництва пшениці в порівнянні з даними липневого прогнозу на 2,2 млн. тонн до 781,1 млн. тонн. Таким чином, очікується, що світовий обсяг виробництва пшениці скоротиться на 2,6 відсотка порівняно з рівнем минулого року, що стане другим за величиною обсягом виробництва за всю історію спостережень. Це зниження було частково компенсовано підвищенням прогнозних обсягів виробництва у Сполучених Штатах Америки, де, відповідно до нових даних, площі під ярою пшеницею перевищили раніше прогнозовані показники, а також в Індії та в Україні.

Прогноз ФАО з виробництва фуражних зернових у світі в 2023 році був знижений на 1,3 млн. тонн порівняно з його липневим значенням і на даний час становить 1 511 млн. тонн, що, як і раніше, на 2,7 відсотка перевищує рівень минулого року; зниження цього місяця обумовлено в основному скороченням врожаїв ячменю та вівса.

Прогноз щодо обсягу виробництва ячменю у світі був скоригований у бік зниження на 2,9 млн тонн і тепер становить 143,8 млн тонн, що на 5,6 відсотка нижче за показник минулого року.

Зниження прогнозу щодо загальносвітового обсягу виробництва вівса обумовлено в основному погіршенням видів на врожай у Канаді, Європейському союзі та Сполучених Штатах Америки через скорочення посівних площ, так і зниження врожайності порівняно з первісними очікуваннями.

Таке скорочення частково компенсується збільшенням прогнозу світового виробництва кукурудзи на 3,6 млн тонн, який, як передбачається, досягне рекордного рівня 1 215 млн тонн.

Прогноз ФАО за обсягом світового виробництва рису в сезоні 2023–2024 років також знижено на 500 000 тонн порівняно з липневим прогнозом і становить 523,2 млн тонн, що, однак, на 1,1 відсотка вище за низький рівень сезону 2022–2023 років.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *