Аграрії звернулись до депутатів з проханням підтримати закон про електронні аграрні розписки

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до народних депутатів з проханням підтримати проєкт Закону України «Про електронні аграрні розписки» (реєстраційний № 9266 від 02.05.2023.). На відміну від традиційних паперових аграрних розписок, операції з електронними аграрними розписками здійснюються в Реєстрі електронних аграрних розписок в особистому електронному кабінеті за допомогою електронного підпису, що не потребує звернення до нотаріуса, витрачання часу та значних коштів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Перевагою законопроєкту є розширення можливих варіантів застави, зокрема можливість застави живих тварин та продуктів тваринного походження, продуктів їх первинної переробки, що створює умови для залучення ресурсів у тваринницькі господарства.

«Законопроєкт містить значну кількість пропозицій щодо вдосконалення правового регулювання аграрних розписок, що базуються на існуючому досвіді використання аграрних розписок в Україні. Це дозволить підвищити привабливість цього інструменту для кредиторів та, відповідно, розширить можливість залучення фінансування агровиробниками», – йдеться у зверненні.

На переконання ВАР, прийняття проєкту Закону України «Про електронні аграрні розписки:

  • створить для виробників сільськогосподарської продукції нові можливості доступу до фінансованих та товарних ресурсів;
  • запровадить надійний фінансовий інструмент, що розширить коло кредиторів, здатних фінансувати сільське господарство України, в тому числі кредиторів-нерезидентів.

Згідно дослідження, проведеного ГС «ВАР» наприкінці 2022 року, обмежений доступ до фінансових ресурсів є однією з ключових проблем, з якою стикаються сільськогосподарські товаровиробники сьогодні. Законопроєкт № 9266 спрямований саме на розширення механізмів залучення фінансування в агровиробництво шляхом запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва – електронні аграрні розписки у формі неемісійного цінного паперу.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *