Аграрні прориви за роки незалежності

Останніми десятиліттями в сільське господарство потужно стукає технічний прогрес. Інструментарій сучасного українського аграрію стрімко еволюціонував від гужового транспорту до автопілотованих комбайнів, дронів, GPS-моніторингу. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.ua.

Наші талановиті сучасники працюють над впровадженням ексклюзивних, корисних та довгоочікуваних інноваційних розробок, завдяки яким в аграрній галузі відбуваються позитивні зміни. 

GPS моніторинг 
Завдяки GPS моніторингу можна контролювати місце знаходження та режим роботи с/г техніки, витрати палива, площу обробленої території полів. А ще — наносити карти полів, вести облік історії їх обробки та порівнювати заплановану роботу з фактично виконаною. 

Завдяки скороченню нецільового використання палива та с/г техніки оптимізується процес посадки та збирання урожаю. Це також дозволяє контролювати процес роботи віддалено — за допомогою телефону, e-mail-звітів та інших засобів зв’язку. 

Дрон для агрономів 
Дрони або безпілотні літальні апарати (БЛА) стають незамінним елементом сучасного сільського господарства, бо дозволяють отримувати актуальну і ефективну інформацію та аналізувати процеси в динаміці, а також проводити обробки посівів та вносити добрива.

Big Data 
Технології Big Data дозволяють зберігати і обробляти великий потік різноманітної інформації, що особливо важливо у зв’язку з стрімким розвитком і поширенням цифрових технологій. Обсяг інформації, який надходить із систем GPS навігації, сенсорних датчиків і приладів, систем контролю технологічних процесів — сам по собі є лише сукупністю певних відомостей та не несе будь-якої вигоди, а от за умов її структурування і трансформації у зручну для сприйняття форму вона стає корисною.

Роботизовані системи в тваринництві 
«Мотиваційне доїння» або «добровільне доїння» — роботизовані системи доїння, коли корови видоюються за бажанням самої тварини. Система працює цілодобово та забезпечує виконання доїння, що дозволяє отримати молоко високої якості. Також система виконує облік молока по кожній чверті вимені окремо. 

Програма годівлі тварин ProFeed — автоматизована програма управління процесом годівлі, яка установлена на базовому комп’ютері на фермі та на телефонах спеціалістів. 

Біодобрива 
Для підвищення родючості ґрунтів, збільшення врожайності, покращення якості с/г продукції потрібні добрива. Сучасні добрива або біодобрива гарно засвоюються рослинами й швидко чинять на них позитивну дію. 

Strip-till
Strip-till — одна з найперспективніших технологій в землеобробітку. Перевагою цієї технології є поєднання в собі звичайного обробітку ґрунту, такого, як підсушування та прогрівання ґрунту, з можливістю захисту ґрунту від пересихання завдяки обробці лише незначної ділянки в яку закладається насіння.

Системи зрошення 
За допомогою технологій точного зрошення у аграрій є можливість дистанційно моніторити і керувати групою дощувальних машин і керувати зрошенням — від традиційного поливу до зрошування змінними поливними нормами і диференційованого внесення добрив і хімікатів разом із поливною водою.

Вертикальна ферма 
Вертикальне фермерство — це багатоярусне розташування рослин, яке дає змогу збільшувати продуктивність і економити 70-95% води, порівняно з традиційним вирощуванням різних культур.
Як результат: 8-13 врожаїв на рік, залежно від культури. В контейнері можна вирощувати 4,5 тонни салату на рік і отримувати врожай, рівний тому, що можна виростити на полі площею в 1 га у відкритому ґрунті або на 300 кв метрів тепличних площ.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *