Ціною власного життя: як фермери Донбасу збирають хліб на замінованих полях біля лінії фронту

Пожежі від обстрілів знищували врожай, прильоти спалювали техніку, часто скалки чи кулі забирали життя хліборобів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.

Роботи на землі поблизу лінії розмежування на Донбасі — одні з найнебезпечніших. Розмінування уздовж лінії фронту планують сапери, але під час жнив це роблять і фермери. Іноді — ціною власного життя.

Пожежі від обстрілів знищували врожай, прильоти спалювали техніку, часто скалки чи кулі забирали життя хліборобів. 

Це робота, яка в цих краях не лише важка, а ще й смертельно небезпечна, бо можна просто вийти на тракторі в поле і не повернутися. Тільки на Приазов’ї загинули 4 фермери, підірвавшись під час польових робіт.

Фермер з Гранітного Донецької області Олександр Неберу з дитинства працює в полі. Цього року він випадково виорав два снаряди.

«Страшно було тоді, серце тьохнуло, коли цього року снаряд виколупав, аж погано стало, а коли другий, то попустило», — поділився фермер.

Ще на початку війни під час обстрілу бойовики поцілили в його комбайн і техніка згоріла. Потім його трактор наїхав на боєприпас, коли сам фермер був за кермом. Чоловік ледь не загинув.

Його рятували у Дніпрі. В чоловіка була скалічена нога, за яку боролися лікарі. Дива не сталося і ногу ампутували. Тоді довелося вчитися жити та працювати наново.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *