Аграрний комітет пропонує в наступному році збільшити допомогу фермерам

У бюджеті на наступний рік передбачене кредитування для аграріїв, а от що стосується традиційних дотацій, то їх у початковому варіанті документа не було. Члени профільного комітету під час розгляду проєкту бюджету подали правки, щоби повернути підтримку фермерам, заявив народний депутат, член Комітету ВР із питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rada.gov.ua.

«Для підтримки малих підприємців ресурс є. За цей рік аграріям видано 65 мільярдів кредитів, із них 26 мільярдів — під гарантії Кабміну. Той, хто офіційно зареєстрований, підготує документи й подасть у банк, може отримати кредит. Також для малих фермерів ми залучили 50 мільйонів євро із ЄС. Сьогодні тим, хто реєструється в Державному аграрному реєстрі для отримання субсидій, буде видаватися дотація в розмірі 3100 грн на гектар орної землі та 5300 на голову дійної корови. Уже зареєструвалися понад 17 тисяч фермерів», — повідомив політик.

За його словами, для залучення більшої кількості коштів в агросектор, зараз ведеться робота з різними світовими фондами.

«Працюємо над тим, щоб залучати кошти з ЄС, США. Це стосується і приватних фондів, і урядових програм. Наприклад, є фундація Говарда Баффета. Він першим зголосився допомагати Україні й забезпечив навесні більшість областей насінням. Йдеться саме про малих фермерів. Тому треба працювати в цьому напрямку й залучати підтримку з усього світу», — наголосив народний депутат.

За його словами, зараз Україна активно переходить від сировинної економіки в агросекторі до економіки з доданою вартістю. Уже багато фермерів встановлюють обладнання й переробляють свою продукцію.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *