Главная / АГРОНОВИНИ / Аграрний комітет рекомендував до розгляду в парламенті законопроєкт про імпорт пестицидів та агрохімікатів

Аграрний комітет рекомендував до розгляду в парламенті законопроєкт про імпорт пестицидів та агрохімікатів

Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики в ході засідання прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді до розгляду законопроект №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт Комітету ВР.

Як зазначається в пояснювальній записці до документа, обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

Проте на практиці цю норму виконати неможливо через низку причин. 

Таким чином, через зазначену вимогу фактично унеможливлюється доступ новітніх оригінальних засобів захисту рослин до державних випробувань та подальшої реєстрації, а також виникає ризик втрати українською сільськогосподарською продукцією своїх передових позицій у зв’язку із зниженням якості, безпечності та урожайності культурних рослин.

Крім того, українські аграрії втрачають можливість використовувати передові технології захисту рослин, а Україна втрачає свої позиції в рейтингу ведення бізнесу через штучно створені дискримінаційні умови виходу міжнародних інноваційних технологій на ринок України.

«Проєктом Закону пропонується усунути колізії правових норм щодо регулювання завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів, надання можливості застосування, зберігання, торгівлі, рекламування та перевезення залишків препаратів протягом двох років після завершення терміну їх реєстрації», — йдеться в пояснювальній записці.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

В Україні з’явилися перші приватні виробники спирту

David Montgomery Womens Jersey