Вже цього року на Миколаївщині розпочнеться реалізація унікального проекту з виробництва альтернативної енергетики – будівництво сучасного біогазового комплексу для виробництва екологічної теплової енергії – це чергове підтвердження руху вперед в питанні впровадження передових технологій в енергетиці. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на голову Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Савченко.
Так, проект буде реалізовано в межах Первомайської селищної ради Вітовського району. Компанія-інвестор ТОВ «АГРОМИР» планує побудувати біогазовий комплекс потужністю у 3000 кВт безпосередньо біля постачальника сировини – цукрового заводу ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані».
«Сьогодні питання використання альтернативних джерел для виготовлення енергії – одне з найактуальніших у всьому світі. Ми у Миколаївській ОДА, повністю підтримуючи курс Президента України Петра Порошенка на шляху до Європи, розуміємо важливість розвитку енергетичної сфери, залучаємо інвесторів, як з України так і з за кордону для будівництва об’єктів «зеленої» енергетики. Переконаний, що біогазові установки повинні стати важливою складовою енергетичного та промислового комплексів. Їх переваги беззаперечні: це не лише отримання палива, яке можна використовувати для виробництва електроенергії, інших промислово-побутових потреб виробничих комплексів, а й вирішення питання утилізації відходів – замість витрат на їх вивезення та захоронення підприємство отримує додатковий прибуток. При цьому місцева громада буде забезпечена новими робочими місцями та має суттєві надходження до бюджету», – наголошує Олексій Савченко.
За словами голови Миколаївської ОДА, інвестор пообіцяв, що під час будівництва установки використовуватимуться найновіші розробки й технології європейських лідерів щодо переробки біомаси, а продуктами переробки бурякового жому будуть електроенергія та тепло, а саме виробництво біогазу буде майже безвідходним, адже підприємство одночасно також вироблятиме безпечні та якісні органічні добрива.
На біогазовому комплексі буде створено близько сотні робочих місць на період будівництва та ще 25 – після введення його в експлуатацію.
Окрім того, за словами Олексія Савченко, інвестор взяв на себе цілу низку серйозних соціальних зобов’язань, які покращать життя мешканців місцевої громади.
«Інвестор взяв на себе зобов’язання у подальшому облаштувати на території селищної ради полігон твердо-побутових відходів, забезпечити вуличне освітлення і відремонтувати ділянку дороги до біостанції, а також добудувати і здати в експлуатацію багатоповерховий житловий будинок (довгобуд більше 25 років) в межах селищної ради», – розповів голова Миколаївської обласної державної адміністрації.
Джерело: propozitsiya.com