Главная / АГРОНОВИНИ / Американці презентували енергонезалежні теплиці з прозорими сонячними батареями

Американці презентували енергонезалежні теплиці з прозорими сонячними батареями

Сільське господарство може стати енергетично незалежним завдяки новому поколінню теплиць, які здатні самостійно забезпечувати себе електрикою за рахунок сонячної енергії.

Проект інноваційних теплиць майбутнього розробили вчені з Університету штату Північна Кароліна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на hightech.fm.

Розроблені науковцями теплиці, обладнані прозорими сонячними батареями, збирають енергію, поглинаючи лише ті хвилі світла, які не використовують рослинами протягом вегетаційного періоду.

«Рослини використовують лише декілька довжин хвиль світла для фотосинтезу, а ідея полягає в тому, щоб створити теплиці, які виробляють енергію з цього невикористаного світла, в той же час пропускаючи більшу частину фотосинтетичної смуги світла», — ділиться Брендан О’Коннор, автор дослідження і доцент кафедри машинобудування та аерокосмічної техніки в штаті Північна Кароліна.

Ефективність проекту досягається шляхом використання органічних сонячних елементів, які дозволяють налаштовувати спектр світла, який поглинає сонячний елемент.

Дослідники використовували обчислювальну модель для оцінки того, скільки енергії може виробляти теплиця, якщо на її даху встановлені напівпрозорі органічні сонячні елементи, і чи буде цієї енергії досить, щоб компенсувати кількість енергії, необхідної для ефективної роботи теплиці.

«Велика частина енергії в теплицях витрачається на опалення та охолодження, тому наша модель була зосереджена на розрахунку енергетичного навантаження, необхідного для підтримки оптимального діапазону температур для росту томатів», — зазначає науковець.

На досліджуваних теплицях в Арізоні енергонезалежності вдалось досягти за рахунок блокування лише 10% фотосинтетичної смуги світла. Однак, якщо виробники хочуть блокувати більше фотосинтетичного світла, вони можуть генерувати вдвічі більше енергії. У Північній Кароліні енергонезалежності теплиці вдалось досягти блокуючи 20% фотосинтетичного світла. 

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Кабмін збереже передбачену в бюджеті підтримку аграріїв на 4 мільярди, — уповноважений Зеленського

Кабмін повністю збереже бюджетну підтримку агропромислового сектора у розмірі 4 млрд грн, незважаючи на скорочення ...

David Montgomery Womens Jersey