Главная / АГРОНОВИНИ / Кліматолог розповіла, що така зима, як зараз, за 10 років стане нормою

Кліматолог розповіла, що така зима, як зараз, за 10 років стане нормою

Світлана Краковська займається саме дослідженнями клімату — не коротко- чи середньотерміновими прогнозами погоди, а спостереженням за загальними процесами.

На основі багаторічних даних з усього світу визначає, як змінюється клімат і яких температур та опадів варто чекати Україні за 30, 50 чи 80 років.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Вікна».

Кліматолог зазначає, що тепла зима не несе нічого хорошого:

«Багато негативів може бути в сільському господарстві. Снігу нема — а ніхто не гарантує, що не буде морозів. Відповідно, озимина може просто вимерзнути. В нас уже з вісім місяців, із червня-липня, опадів випадає менше за норму. При цьому ніхто не може гарантувати, що пізніше, навіть навесні, в нас не випаде кількамісячна норма опадів. Як це було 23 березня 2013 року, коли засипало всіх.

Ця непередбачуваність — те, що з’явилось у нас через зміни клімату. І це погано для природи, для економіки, для людини. А інший нюанс у тому, що планета живе за 60-річним циклом: приблизно 30 років температура переважно підвищується, тоді ще з 30 років — знижується. І зараз ми на спадній частині циклу, з 1998-го повинні мати похолодання. Але подивіться, як тепло довкола, як росте температура у світі! Причина — вплив глобального потепління».

Світлана Краковська зазначає, що коли почнеться це циклічне потепління, температура зростатиме ще стрімкіше і з 2030 року кожна друга зима буде такою, як зараз. Також потепління стосуватиметься цілого року. Влітку в Україні буде більше днів із температурою вище за 30 градусів, більше ночей із температурою вище за 20 — так званих тропічних ночей. Будуть довшими періоди, коли температура не падатиме нижче цих 20 градусів — і тоді буде діяти накопичений ефект цієї спеки на здоров’я та самопочуття людини.

Зміни справді стрімкі й що їхнім джерелом є людська діяльність, зазначає кліматолог. Саме через неї температура планети вже підвищилася на один градус. Вченою спільнотою визнано, що якщо глобальна температура підніметься на 4 градуси Цельсія, настануть незворотні зміни. Станом на сьогодні, якщо всі країни виконають взяті на себе зобов’язання щодо зменшення викидів парникових газів, температура зросте на 3,2 градуса. Щоб зберегти біорізноманіття й звичні умови життя для більшості на планеті, треба виконати Паризьку угоду про стримування потепління значно менше ніж 2 градуси, а один вже є. Якщо до 2030-го людству вдасться скоротити викиди вдвічі, можна буде втриматись у межах потепління на два градуси Цельсія. Так планета ще загалом залишатиметься в балансі.

За словами Світлани Краковської, важливими є ще зміни у поведінці людей:
«Мені здається, наша проблема зараз у тому, що ми трохи загнали себе в темпи життя. Оце все одноразове — і посуд, і одяг, і взуття. Ми хочемо собі все нове, вже немає такого, що взуття переходить від покоління до покоління, що хтось цінує прості старі меблі. Я не проти нового, але давайте знайдемо застосування старому. Розумію, що купувати кросівки на кожен сезон — це класно, приємно ходити в свіженькому. Але хай тоді буде переробка старого взуття. Люди мають почуватися в безпеці й стабільності — оце цінність. Не кількість речей, а можливість планувати наперед. І щоб вийшло залишити дітям не квартиру-машину, а планету».

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Індія на карантині почала безкоштовно роздавати продовольство з резервів

В кількох штатах Індії почали безкоштовну роздачу продовольства з резервів. Про це пише propozitsiya.com з ...

David Montgomery Womens Jersey