Аналітики очікують скорочення виробництва та експорту соняшникової олії

Аналітики прогнозують, що виробництво та експорт української соняшникової олії у 2023/24 МР можуть скоротитися до 5,5 млн тонн (-8% до 22/23 МР) та 5,1 млн тонн (-10% до 22/23 МР) відповідно. Про це повідомила аналітик олійних ринків агентства «АПК-Інформ» Світлана Киричок на ХХІ Міжнародній конференції «Fat&Oil Industry-2023» 23 жовтня у Львові.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Однак, зауважила Світлана Киричок, потенціал для збереження даних показників на рівні попереднього сезону є.

«Так, враховуючи досить непогані перспективи врожаю соняшнику у 2023 р., а також складність оцінки виробництва даної олійної в прифронтових областях, на виході ми можемо отримати врожай, дещо більший за існуючі наразі прогнози, як це вже було в минулому році. Але варто зазначити, що в більшій мірі показники виробництва та експорту олії все ж будуть залежати від роботи альтернативних шляхів експорту, а особливо від функціонування портів», – пояснила експерт.

Вона також уточнила, що експорт соняшникової олії морським шляхом у сезоні-2022/23 становив левову частку від загального обсягу відвантажень на зовнішні ринки (близько 76%), а це – високі ризики ракетних обстрілів та втрати продукції.

Крім того, потроху набирають обертів і темпи експорту самого соняшнику. Аналітики АПК-Інформ вважають, що з грудня є висока вірогідність збільшення обсягів відвантажень олійної в напрямку країн ЄС. Це може обмежувати потенціал з переробки соняшнику, додала спікер Fat&Oil Industry-2023.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *