Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) придбав 19 дизельних генераторів потужністю від 50 до 800 кВт для потреб агроекспортерів, які забезпечать стабільну роботу їхніх виробничих потужностей в разі вимкнення електрики.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці проєкту.
Компанія Кернел отримала два генератори – один потужністю 500 кВт, інший 200 кВт, а також шафу автоматичного вводу резерву. Нове обладнання буде використовувати на терміналах компанії з перевалки агропродукції у Дунайському регіоні. Передбачається, що потужні генератори та прилад для підключення користувачів до резервної лінії енергопостачання забезпечуватимуть безперебійну роботу підприємств Кернел на Одещині, не знижуючи продуктивність активів навіть у разі відсутності централізованого постачання електроенергії. У найближчі тижні Проєкт USAID доставить Кернел ще один генератор потужністю 800 кВт.
Генератор потужністю 500 кВт отримав також агрохолдинг ТАК-АГРО, основними напрямами діяльності якого є торгівля зерновими, послуги елеватора та постачання споживачам і який має землі у Київській, Вінницькій та Одеській областях. Генератор забезпечуватиме роботу одного з елеваторів, що обладнаний під’їзними залізничними коліями та розрахований на 16 500 тонн елеваторного зберігання, 30 000 тонн підлогового зберігання зерна.
Генератори також отримали інші компанії, які входять до Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) – об’єднання виробників малого та середнього бізнесу, з-поміж них – Злата Трейд, Перлина Поділля, Фенікс Агро, Урочище Журавське, ТОВ «ІДФС».
Зокрема, потужності науково-виробничої агрофірми «Перлина Поділля» розташовані у Хмельницькій області.
«Торік взимку через обстріли енергоструктури України російськими військами та як наслідок постійні вимкнення електрики ми не могли сушити зерно та готувати його до відвантаження на експорт. Зараз ми отримали два потужних генератори по 200 кВт, цієї потужності вистачить, аби виконувати контракти та не зупиняти роботу елеватора навіть у разі вимкнення електроенергії», – говорить генеральний директор компанії Сергій Іващук.
У 2022 році «Перлина Поділля» експортувала 11 тисяч тонн зерна, порівняно з 2021 роком експорт впав – було 15 тисяч тонн. Зменшення експорту пов’язане з енергетичними викликами та тим, що країни Європейського Союзу призупинили купівлю зерна в Україні.
Закупівля обладнання відбувається в рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (АГРІ-Україна), яку реалізує реалізує Агентство США з міжнародного розвитку, для пом’якшення глобальної продовольчої кризи, що загострилася через жорстоку війну росії проти України.
Джерело: propozitsiya.com