Атака порту в Ізмаїлі викликала миттєве зростання світових цін на зерно

Росія сьогодні знову атакувала українські порти, зокрема порт в Ізмаїлі, що призвело до стрімкого зростання світових цін на продовольство.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Повідомлень про постраждалих немає, однак, на жаль, є пошкодження.

Ціни на пшеницю в Чикаго відразу підскочили на 4% після атаки в, і трейдери знову занепокоєні тим, що Україна, один із провідних експортерів продовольства в світі, втратить ринок.

Росія невпинно атакувала українську сільськогосподарську та портову інфраструктуру більше двох тижнів, відтоді як відмовилася продовжити угоду, яка зняла блокаду українських портів під час війни минулого року. Москва вимагала кращих умов для власного експорту продовольства та добрив, які вже звільнені від міжнародних фінансових санкцій.

«Росія намагається викреслити Україну з майбутньої зернової угоди, а головне – стратегічно витіснити нашу країну зі світового продовольчого ринку», – сказав Сергій Братчук, речник УДАП Південь.

До виходу Росії з Чорноморської угоди українські річкові порти на Дунаї становили близько чверті експорту зерна, і з тих пір вони стали основним маршрутом для вивезення зерна.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *