Автоматична індексація залізничного тарифу на індекс цін виробників надає процесу ціноутворення передбачуваності та знімає політичний тиск, – Шевкі Аджунер

Автоматична індексація залізничного тарифу на індекс цін виробників деполітизує процес, надає передбачуваності та відкриває можливості для інвестицій у розвиток Укрзалізниці. Таку позицію висловив голова наглядової ради АТ «Укрзалізниця» Шевкі Аджунер в інтерв’ю ІА «Укрінформ». Про це пише propozitsiya.com.

За словами Шевкі Аджунера, індексація тарифів на залізничні перевезення має співвідноситися із собівартістю продукції виробників у державі, та це зніме політичний тиск. «Для політиків завжди складно підвищувати ціни. Але як тільки ви встановите раціональну основу, таку як індексація тарифів, та прив’яжете її до того, як підвищується собівартість усіх товарів у країні, тоді це повністю деполітизує процес», – розповів Шевкі Аджунер.

Він також додав, що справедливе співвідношення ціни на перевезення та вартості виробництва позитивно вплине на промисловість. «Якщо буде зростати вартість виробництва продукції, то також необхідним і резонним є паралельне підняття тарифів на перевезення до відповідного рівня. Я вважаю, що це висновок не тільки менеджменту Укрзалізниці, але й ширшої індустріальної спільноти, тому що це надає процесу ціноутворення передбачуваності», – повідомив голова наглядової ради АТ «Укрзалізниця».

На думку Шевкі Аджунера, рівень тарифів має забезпечувати достатній рівень інвестицій для окупності активів. «Але загальна ідея тут – тарифи треба довести до такого рівня, щоб вони дали змогу УЗ генерувати прибутки для інвестицій на рівні, необхідному для окупності запозичених засобів за час їхнього життєвого циклу, якщо активи профінансовані», – пояснив Шевкі Аджунер.

Голова наглядової ради АТ «Укрзалізниця» зауважив, що для розвитку компанії необхідна прийнятна структура компенсації з центрального та місцевих бюджетів за надання послуг пасажирських перевезень. Наразі для їх організації здійснюється субсидування за рахунок вантажних. «Ми хотіли би бачити справедливу компенсацію за неприбуткові пасажирські перевезення, щоб виконувати всі зобов’язання перед громадянами України, покращувати якість та мобільність послуг для жителів, але не допустити негативних наслідків, втрат у сфері вантажних перевезень. Що зрештою може призвести до припинення субсидування таких послуг. Ось чому ми просимо про прийнятну структуру компенсації у центрального та місцевого керівництва за надання послуг пасажирських перевезень, за виконання зобов’язань з громадських послуг», – розповів Шевкі Аджунер.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *