Підрив дамби Каховської ГЕС – це не тільки екологічна та гуманітарна катастрофа, яка призведе до підтоплення величезних територій і багатьох населених пунктів, заселених людьми, але це ще й більший злочин проти продовольчої безпеки світу.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.
Річ у тім, що саме Каховське водосховище було серцем однієї з найбільших у Європі зрошувальних систем. І саме південні регіони України забезпечували пшеницею, кукурудзою, соняшником і соняшниковою олією, соєю та соєвим шротом країни Близького Сходу, Азії, Африки та Європи. Також вода з цієї системи зрошення давала змогу вирощувати до 80% усіх овочів України та значний відсоток фруктів і винограду. Практично всі теплолюбні фрукти України вирощувалися саме на базі зрошення з Каховського водосховища. Основні потужності літніх теплиць, що забезпечують населення України та Молдови доступними за ціною помідорами, баклажанами, огірками та перцем, також розташовувалися вздовж відгалужень Каховської зрошувальної системи.
На сьогодні без зрошення в цьому регіоні неможливо вирощувати практично будь-яку сільськогосподарську продукцію, особливо фрукти та овочі. Річ у тім, що щорічно тут випадає в середньому близько 400 мм опадів, причому основна їхня частина в зимовий період, тобто поза періодом вегетації. Настільки мізерна кількість опадів характерна для пустель, і підрив дамби Каховської ГЕС фактично перетворює південь країни на пустелю.
Крім того, цей терористичний акт гарантує тривале з моменту окупації перетворення АР Крим на непридатну не тільки для сільського господарства пустелю, а й непридатне місце для життя людей у принципі.
Річ у тім, що без води з Дніпра, якої тепер півострів гарантовано не отримає щонайменше в найближчі 10 років, відбувається поступове проникнення морської води у водоносні горизонти. Наразі в безлічі міст Криму свердловини глибиною 800 метрів і більше, які використовуються для постачання населення водою, вже мають надлишковий рівень вмісту солей. Цю воду продовжують постачати населенню, хоча вона фактично непридатна для пиття і навіть для господарських потреб – зокрема побутова техніка вже масово виходить з ладу. Аналогічно, така вода абсолютно непридатна для зрошення земель АР Крим.
Для відновлення дамби й системи зрошення знадобиться щонайменше 5-10 років, і це буде можливим тільки після повного звільнення України від окупантів. При цьому 5 років – це оптимістичний сценарій, який реалізувати на практиці буде вкрай складно навіть за наявності мільярдів доларів, необхідних для відновлення системи.
Джерело: propozitsiya.com