Бобові: Китай нарощує імпорт, а в Індії знизиться врожай

Добрі новини для ринку бобових: Китай збільшує імпорт, а в Індії через посуху скорочуються площі, що може спонукати уряд до зняття імпортних мит. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на канадське аграрне видання producer.com.

Зокрема, тільки з Канади Китай цього сезону планує імпортувати 2 млн т бобових порівняно з 1,3 млн т торік. А в Індії через посуху прогнозується зниження врожайності. Чак Пеннер, аналітик фірми LeftField Commodity Research,котра спеціалізується на дослідженнях товарних ринків, на 6-й щорічній сільськогосподарській конференції CropSphere 2019 у канадському місті Саскатун висловив особливий оптимізм щодо ринків бобових. Він вважає, що тепер представникам цієї галузі варто забути про песимізм, який панував у цій галузі в попередні роки.

Наприклад, посівні площі під бобові, які будуть збиратися в сезон «рабі» в Індії, станом на середину січня становили 14,7 млн га проти 15,6 млн га роком раніше. При цьому місцеві виробники скаржаться на просто жахливий брак опадів. Так, за останній квартал 2018 р. у штаті Мадх’я-Прадеш, котрий є найбільшим виробником бобових в Індії, випало всього 8 мм опадів, що становить лише 10% від норми. Відтак Чак Пеннер прогнозує, що Індія цього року в сезон «рабі» збере 12,5 млн т бобових порівняно з 16 млн т у 2018 р. Він вважає, що це змусить уряд зняти імпортне мито на бобові, однак не раніше виборів у травні. Аналітик вважає, що потреба Індії в імпорті бобових становитиме 1,5 млн т.

До того ж в Австралії, де Індія закуповувала значні обсяги нуту, валовий збір цієї культури у нинішньому сезоні становив лише 300 тис. т, тоді як у минулому — 1,2 млн т, а в позаминулому — 2 млн т. Виробництво нуту, як очікується, знизиться також у Канаді і США.

Ще одним фактором на світовому ринку бобових став Китай, який і в попередні роки нарощував імпорт на 200–400 тис. т щорічно, а цього року взагалі різко збільшив закупівлі. Дехто пов’язує це з використанням бобових на корм худобі як замінник американській сої, імпорт якої Китай різко скоротив через торгову війну зі США. Однак Ч. Пеннер звертає увагу на те, що імпорт бобових до Китаю почав зростати задовго до торгової війни.

Відтак він прогнозує, що експорт бобових з Канади в нинішньому сезоні становитиме 3 млн т, а перехідні запаси наприкінці сезону становитимуть 336 тис. т, що удвічі менше, ніж роком раніше. У зв’язку з покращенням ситуації на ринку бобових аналітик очікує збільшення площ під цими культурами в Канаді на 10–12%. Він додав, що знайти достатню кількість продуктів, щоб задовольнити попит з боку Китаю та Індії, стає все складніше, тому він прогнозує зростання світових цін у 2019/2020 МР.

Переклав Богдан Малиновський, [email protected]

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *