Бюджет дотацій Євросоюзу на агросектор понад €60 млрд, а вся підтримка сектору в Україні — 4,5 млрд грн

Якби Україна раніше провела земельну реформу і вступила у ЄС, то зараз уже була б «аграрною супердержавою», вважає міністр аграрної політики Роман Лещенко. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gordonua.

Відповідаючи на запитання, на чий досвід орієнтувалися в Україні, визначаючи параметри земельної реформи, Лещенко сказав, що фахівці досліджували досвід усіх європейських колег.

«Найвдаліша аграрна реформа, на мою думку, — польська. Вони дали можливість працювати на землі, викупити цю землю, і сьогодні польський аграрій — лідер у Європі з виробництва м’яса, молока, фруктів, овочів. Польща зробила це 15 років тому, а ми лише зараз», — сказав міністр.

За його словами, завдяки земельній реформі Польща швидко стала членом ЄС і отримала значне економічне зростання. За ті роки, що Польща в ЄС, польські аграрії отримали десятки мільярдів субсидій тільки завдяки тому, що вони активно розвивали сільське господарство, підкреслив він.

«Україна, якби раніше провела реформу і вступила в ЄС, була б аграрною супердержавою. Сьогодні бюджет дотацій ЄС на агро — понад €60 млрд, а вся підтримка цього сектору в Україні — 4,5 млрд грн. І водночас наші аграрії з мінімальною підтримкою і далі працюють і розвиваються, постачають продукцію за кордон і дають валютний виторг», — заявив міністр агрополітики.

Лещенко додав, що експорт продовольства забезпечує половину валютних надходжень у країну — це підтримує гривню і доходи українців.

На запитання, чи багато Україні потрібно часу, щоб наздогнати Польщу в аграрній сфері, Лещенко відповів: «Ви будете шоковані: за системної державної підтримки галузі за кілька років ми повністю зробимо імпортозаміщення сільгосппродукції. Основне, що стримувало нашого виробника, — це відсутність права власності на землю і доступних фінансових інструментів».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *