У Мінагро розповіли, скільки гектарів земель фактично поливається

В Україні на сьогодні обліковується 5485,3 тис. га меліорованих земель, у тому числі 2178,3 тис га зрошуваних і 3307 тис. га осушуваних земель — із них фактично поливається біля 540 тис. га, а водорегулювання здійснюється на площі менше 300 тис. га.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.gov.ua.

Зазначається, що для розвитку меліорованих земель сьогодні необхідні значні капітальні вкладення в реконструкцію та модернізацію вже наявних зрошувальних систем та побудову нових з метою недопущення втрати родючості ґрунтів.

За словами міністра агрополітики Романа Лещенка, прийняття в першому читанні законопроєкту № 5202-д про створення об’єднання водокористувачів (ОВК) є важливим кроком у впровадженні реформи зрошення.

«Однією з головних ідей закону є недопущення утворення монополії на водні ресурси та інфраструктуру, а також прозоре й справедливе тарифоутворення», — зазначив міністр.

Також законопроєкт передбачає:

  • створення об’єднання водокористувачів (ОВК);
  • передачу їм в управління частини меліоративної інфраструктури;
  • створення правової бази для інвестицій у меліорацію та спрощення адміністративних процедур щодо будівництва й експлуатації меліоративних мереж та об’єктів.

Перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький зазначив, що в разі підписання президентом ЗУ № 5202-д, програма розвитку зрошувальних систем має запрацювати в 2022 році.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *