Главная / АГРОНОВИНИ / Частка ГМ-сої на українських полях зменшується

Частка ГМ-сої на українських полях зменшується

Ринок сої є одним з найважливіших у вітчизняній агросфері. Україна є виробником №1 сої в Європі, у світовому масштабі наша країна посідає восьме місце. Також Україна є лідером серед експортерів сої до Європи. Про це мова йшла на семінарі «Оптимізація контролю якості сільськогосподарської продукції» в Одесі 1 серпня, пише propozitsiya.com.

Точно визначити кількість ГМ-сої, що виробляється в Україні не можливо, адже за законом такої продукції взагалі не повинно бути. «Усі цифри на рівні чуток, окремих даних лабораторій, немає навіть методології розрахунку. Проте достатньо однієї  ГМ-зернини на тисячу штук, щоб продукція відносилася до ГМО», — відзначають фахівці асоціації «Дунайська соя».

Як розказала Ольга Захарова, начальника відділу молекулярної генетики і фітосанітарної експертизи ВЛ ТОВ «Котекна Україна Лімітед», теоретично припускають, що найбільше ГМ-продукції виробляють в Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Полтавській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях. За неофіційним даним, частка ГМ-сої з 80% у сезоні 2016/2017 до 60-70% у нинішньому сезоні. По кукурудзі за аналогічний час показники теж знизилися: з 10% до 1-3%.

Найпоширеніша ГМ-лінія по ріпаку – GT73, сої – GTS-40-3-2 та MON 89788.

Щоб запобігти потраплянню ГМ-насіння в партію не-ГМ-продукції, слід дотримуватись сівозміни, розмежовувати ділянки з ГМ-рослинами, утримувати обладнання в чистоті, працювати з перевіреними перевізниками, радить Олександр Яценко, фахівець напрямку контролю якості продукції АПК ТОВ «Біолабтех, ЛТД».

Світлана Цибульська

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Наше завдання — застосовувати найкращі технології та процеси переробки в АПК, — Шмигаль

Денис Шмигаль Україна повинна бути не лише постачальником сировини за кордон, але й застосовувати найкращі ...

David Montgomery Womens Jersey