Через посуху у Чернівецькій області якісного яблука не буде

У Чернівецькій області, де зосереджено багато яблучних садів, цього року відзначалася сильна посуха, якої не пам’ятають кілька останніх десятиліть: Сорокаградусна спека просто випалила сади, і яблуко не набрало потрібних розмірів. Тому товарного яблука цього сезону не буде навіть на поливі, розповів директор садівничого приватного підприємства у Чернівецькій області Михайло Телешецький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«На деревах якісного товару немає, у 90% буковинських садів товарного яблука не буде. Тобто відправляти на експорт просто нема чого. Тому єдиний варіант для цьогорічного врожаю — здавати на переробку, на виробництво соку. Є переробні заводи у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій областях. Наразі там приймають яблуко для переробки за ціною 1,8 грн/кг. Але яка ціна буде далі, важко прогнозувати», — зазначає Михайло Телешецький.

Садівник розповідає, що до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну яблуко ще експортувалося до Білорусі, і ціна зросла до 8 грн/кг. Після початку війни весь ринок зупинився, для реалізації залишився лише внутрішній ринок, і ціна почала падати. Тому навесні виробники мали значні обсяги нереалізованого яблука. Тож у червні Михайло Телешецький, як і більшість виробників, змушений був здати все яблуко зі сховища на сік за ціною 3 грн/кг.

«Зібране цього року яблуко закладатиму у сховище і триматиму до весни. Адже восени, коли відбувається масовий збір, ціни не буде, і виробники, які не мають сховищ, змушені будуть віддавати вирощене за безцінь. Щодо оптової реалізації яблук, то зараз відрізано ринок у Великих Копанях, де розбиралося яблуко для всього Східного регіону. Серед оптових ринків залишився лише «Шувар» у Львові, можна ще везти на «Столичний» до Києва, але там вища загроза ракетних ударів», — зазначає Михайло Телешецький.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *