Через тривалу посуху на півдні Одещини гине озимина

Південь Одещини потерпає від тривалої посухи.

Якщо найближчим часом в районі не буде опадів, то щонайменше половина озимих загине.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ТСН.

Агроном Михайло Шкурина зазначає, що в на півдні Одещини вже другий сезон засівають зерно в суху землю. Сніг востаннє тут бачили ще наприкінці 2016 року, а дощило влітку і недовго.

«Наразі клімат у нас напівпустельний: 150-120 мм замість 350 мм», — акцентує Шкурина.

Так, якщо найближчим часом в регіоні не буде дощу або снігу, то щонайменше половина озимих загине. Цієї весни аграрії також переконались, що пересівати в суху землю теж не вихід, бо витрати на зерно, техніку зарплати та податки майбутній урожай навряд чи перекриє.

У 2020 році сподіваються лише на половину звичного врожаю. І це якщо морози не знищать те, що встигло вирости.

«Собівартість одного гектару обробітку близько від 3 тонн зерна. А і з цією стихійною засухою ми беремо в районі 1-1,5 тонни, щодо озимини — це пшениця, ячмінь, а ярова група — взагалі висихає», — каже місцевий фермер Олег Олійник.

На відстані 30 км від полів протікає Дунай. Його водою раніше напували поля в посушливому регіоні. Однак розгалужену систему зрошення розікрали і розібрали на брухт. Фермери сподіваються, що влада відреагує на дану проблему.

Вчені Одеського екологічного університету у своєму звіті ще 7 років тому попереджали, що без зволоження полів про врожаї на Одещині можна забути.

«Потрібно приймати плани адаптації до змін клімату — це зрошувальне землеробство. А нажаль за 27 років ця система практично повністю зруйнована», — наголосив ректор Одеського екологічного університету Сергій Степаненко.

За словами науковців, за 40 років середня температура підвищилася на 2 градуси, що є критичними показниками для області.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *