Згідно з дослідженням Університету штату Мічиган, кількість токсинів, які виробляють збудники хвороб кукурудзи, зросте протягом наступних кількох років через глобальне потепління.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на greatlakesecho.
Відповідно до дослідження, опублікованого в Environmental Research Letters у квітні минулого року, з 2031 по 2040 рік у понад 89,5% округів із 15 штатів США спостерігатиметься підвищення рівня афлатоксинів.
Афлатоксини є найбільш поширеним природним канцерогеном печінки. Відповідно до дослідження, хронічний рівень впливу може перешкоджати росту дітей.
Два грибки, які виробляють афлатоксини, легше ростуть у теплому сухому кліматі. Ось чому вони найбільш поширені в південних посівах кукурудзи, йдеться в дослідженні.
Відповідно до дослідження, у міру погіршення кліматичних змін, а повітря стає теплішим і сухішим, більше посівів кукурудзи буде забруднено афлатоксинами.
«Частиною причини для написання цієї статті є попередження виробників кукурудзи на Середньому Заході про те, що ця проблема може бути на шляху до вас», —повідомив Девід А. Хеннессі, економіст з виробництва в Університеті штату Айова, який працював над дослідженням, коли він навчався в Університеті штату Мічиган.
Інша проблема, пов’язана зі збільшенням афлатоксинів, полягає в тому, як це впливає на тварин. Якщо сільськогосподарські тварини, такі як корови та свині, їдять заражену кукурудзу, сільськогосподарське виробництво зменшиться, а продукти тваринного походження будуть менш доступні для споживання.
«У них будуть знижені темпи зростання і так далі. Тому існують обмеження на кількість афлатоксину в кукурудзі, яку годують свинями, великою рогатою худобою та птицею», — сказав Хеннессі.
Згідно з дослідженням, використання афлатоксинів як людьми, так і тваринами в США регулюється Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів. Зараз деякі виробники кукурудзи зазнають великих збитків через зараження афлатоксинами, особливо в кукурудзяному поясі (Середній Захід) і північних штатах.
Якщо прогнози дослідження точні, ризик зараження афлатоксином зросте настільки значно, що чиста кукурудза може виявитися дефіцитом.
Джерело: propozitsiya.com