Ціни на цибулю ростуть швидше, ніж минулого року

Середня оптова ціна цибулі вже сягнула 14 грн/кг, що еквівалентно $0,48 долара США. Таким чином, з початку збирання пізніх сортів цибулі в серпні ціни на цю продукцію на ринку України вже зросли на 40%.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Цікаво, що оптові ціни на цибулю в Україні зараз зростають швидше, ніж минулого сезону, коли до весни ціни на цибулю оновили всі історичні рекорди. Нагадаємо, що до весни оптова ціна на цибулю сягнула 48 грн/кг або $1,31 долара США, а роздрібні ціни були ще вищими.

Ціни на цибулю в сезоні 2022/23, тобто перед тим, як навесні досягти рекордних рівнів, зросли до кінця першої декади грудня лише на 25% відносно цін на початок збирання. Тобто темпи зростання цін тоді були майже на 40% нижчими, ніж зараз. Однак і рівень ціни й під час збирання цибулі у 2022 році був значно нижчим, ніж у 2023 році.

«На відміну від минулого сезону, коли перспективи зростання цін на цибулю не піддавалися жодним сумнівам, цього року ситуація кардинально інша. І хоча більшість учасників ринку твердо вірить у зростання цін на цибулю до весни, дуже часто саме більшість і помиляється у своїх прогнозах», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *