Рекордні врожаї зерна в росії – результат пограбування України

Росія заявляє, що фермери в рф зібрали рекордні врожаї зерна. Але цей «небувалий успіх» можна пояснити розграбуванням окупованих територій України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на expres.

Експерти в галузі сільського господарства стверджують, що сприятливих умов недостатньо, щоб пояснити гігантський урожай. Натомість вони кажуть, що українське зерно експортується під виглядом російської продукції.

Окупаційна влада розкрадає українське зерно, як стверджували прокурори в одній справі проти підозрюваного колаборанта, «не для військових дій чи задоволення потреб населення, а в корисливих цілях та з мотивів особистої незаконної наживи». За словами прокурорів та свідка, ферми переходять під контроль окупації жорстокими методами, тоді як виробництво зерна нібито перетікає до російських компаній.

За словами Владислава Власюка, радника президента України, у росіян є проста «бізнес-модель» в окупованій Україні:

«Вони просто отримують все зерно, яке можуть, відправляють його в росію переважно суходолом, роблять підроблені документи, що воно не з окупованої території, що воно прийшло з росії, потім вони його експортують».

Майк Лі, консультант з рослинництва в колишньому Радянському Союзі, підрахував, що не вистачає більше п’ятої частини з 29 млн тонн зерна, очікуваних від останнього врожаю в Україні. За його словами, близько 5 мільйонів тонн могли бути вкрадені росіянами, а решта втрачена через війну.

Згідно з повідомленнями з окупованої території, росіяни та колаборанти застосовували силу для конфіскації господарств українців. Операції з зерном в окупації ведуться таємно під прикриттям російських військ, артилерії та мінних полів.

В українському кримінальному провадженні щодо фермера Андрія Хабленко, який керував фермою в окупованому південному регіоні Херсона, йдеться про те, що вимагання відбувалося за наказом голови окупаційної влади в Херсонській області Володимира Сальдо. Хабленко розповів, що представники ФСБ надягали йому на голову мішок і били годинами: врешті, змусили підписати чистий аркуш паперу, який згодом став дозволом на передачу його ферми представникам окупаційного режиму.

З’ясувалось, що Сальдо створив нову компанію для торгівлі зерном з Херсона, російська зерноторгова компанія «Кубань-Форвард» підписала угоду про отримання зерна від цієї компанії та з інших місць окупованої України. А кінцевим покупцем є «United Grain», один із найбільших російських сільськогосподарських конгломератів з річним доходом понад $1 млрд. «Кубань-Форвард» запевняє, що може підтвердити російське походження зерна.

Однак, вагони з маркуванням «United Grain» були помічені, коли вони перевозили зерно з окупованої України до росії, йдеться у звіті фахівців з міжнародного права Global Rights Compliance. Що мажоритарним власником «United Grain» є російська держава. Але у 2020 році дві фізичні особи придбали чверть її акцій через холдингову компанію.

Один з них, Таймураз Боллоєв, є другом російського президента, який свого часу працював над переможними президентськими кампаніями Путіна у 2000 та 2004 роках. Боллоєв отримав ексклюзивні контракти на одяг військових. Олександр Винокуров, інший олігарх, який придбав частку в United Grain, є зятем Сергія Лаврова, багаторічного міністра закордонних справ РФ.

Губернатор окупованого Херсона Сальдо нещодавно він відвідав Москву, щоб надати Путіну оновлену інформацію про Херсонщину. Згідно зі стенограмою Кремля, Путін привітав його з великим урожаєм зернових.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *