Главная / АГРОНОВИНИ / Ціни на ріпак зростають через зниження прогнозів урожаю в Україні та ЄС

Ціни на ріпак зростають через зниження прогнозів урожаю в Україні та ЄС

Посушливі умови, які знизили потенціал урожайності ріпаку на більшості територій ЄС, а в Україні призвели до часткової втрати посівів, залишають невизначеними перспективи майбутнього врожаю. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.ua.

Зниження прогнозу виробництва ріпаку в ЄС у вчорашньому звіті Єврокомісії призвело до подорожчання серпневих ф’ючерсів на ріпак в Парижі на 4 €/т до 374 €/т або 408 $/т.

Експерти WASDE у травневому звіті збільшили прогноз світового виробництва ріпаку на 2,5 млн т до 70,79 млн т, зокрема для України на 0,535 до 4 млн т, що здивувало аналітиків. У 2019/20 МР в Україні з засіяних озимим ріпаком 1,3 млн га площ було зібрано 3,4 млн т із прогнозованих 3,6-3,9 млн т. 

Під урожай 2020 засіяно лише 1,091 млн га, а осіння посуха призвела до втрати частини посівів та значно погіршила стан інших. 

Втрати посівів озимого ріпаку, за даними МСГ, завдяки теплій зимі склали лише 125 тис. га, тому площі до збирання оцінюють у 966 тис. га. Навіть за рівня минулорічної врожайності 2,6 т/га виробництво ріпаку в Україні не перевищить 2,5-2,6 млн т, тоді як у 2018/19 МР воно склало 2,8 млн т, з яких 2,452 млн т було експортовано.

У щомісячному звіті MARS повідомляється, що озимі культури в більшості регіонів Європи за виключенням північних, приатлантичних та країн Середземномор’я, страждають від дефіциту ґрунтової вологи на тлі вищих за норму температур, внаслідок чого уповільнюється розвиток рослин. Суха погода квітня-травня під час цвітіння та раннього наповнення ріпаку знизила потенціал врожаю.

Тому прогнози врожайності основних озимих культур в ЄС у 2020 р. знизили в порівнянні з квітневим звітом:

  • пшениці – на 2,6% до 5,72 т/га, що на 0,9% поступатиметься середньому 5-річному показнику;
  • ячменю – на 4,9% до 5,63 т/га, що на 2% нижче середнього 5-річного рівня;
  • ріпаку – на 6,1% до 2,95 т/га, що на 4,4% нижче середнього 5-річного рівня.

В Україні форвардні ціни на ріпак залишаються на рівні 390 $/т для поставок у порт в липні-серпні, проте виробники не поспішають контрактуватися, навіть попри покращення стану посівів після нещодавніх опадів.
Відновлення цін на нафту та імовірне збільшення споживання біопалива дозволяють сподіватися на зростання попиту на ріпак з боку біодизельної промисловості, що наприкінці липня-серпня підтримає ціни.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Розроблено технологію, яка забезпечує 100% запилення рослин

Розробка ізраїльського стартапу вже пройшла успішні випробовування на плодових насадженнях. Про це пише propozitsiya.com з ...

David Montgomery Womens Jersey