Ціни на соняшник і олію падають: аграрії потерпають від світових ринкових коливань

Світові економічні процеси знову вплинули на український аграрний ринок. Через загострення торговельних відносин між США та Китаєм нафта дешевшає, а разом із нею – біопаливо та рослинні олії. Це потягнуло за собою падіння цін на соняшникову олію і насіння соняшнику в Україні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Після оголошення Дональда Трампа про відтермінування мит на 90 днів для всіх країн, крім Китаю, ринки відреагували нестабільністю. Попри тимчасове полегшення для світової торгівлі, конфлікт між США та Китаєм продовжує тиснути на нафтові котирування.

Ціни на пальмову олію на малайзійській біржі впали на 4,5% до 923 доларів за тонну, а на біржі в Даляні соєва та пальмова олія подешевшали відповідно на 0,89% і 1,9%. У Чикаго ф’ючерси на соєву олію після тижневого падіння на 7,8% трохи відновилися – зросли на 2,7% до 1018 доларів за тонну. Причина – очікування нових дотацій на виробництво біодизеля у США в 2026 році.

Україна відчула ці коливання на собі. За останній тиждень експортні ціни попиту на соняшникову олію впали на 5–10 доларів і становлять 1120–1125 доларів за тонну з доставкою в порти Чорного моря. У напрямку країн ЄС падіння ще глибше – мінус 25–30 доларів, до 1150–1180 доларів за тонну. Там ціни на ріпакову олію і біодизель також стрімко знизились.

Закупівельні ціни на соняшник в Україні за тиждень зменшилися на 500–800 грн за тонну. Зараз за сировину з базовою олійністю 50% пропонують 26 000–26 400 грн/т з доставкою на завод. Через це частина переробних підприємств зупинила роботу – маржа занадто низька, а подальше падіння цін виглядає реальним.

Ситуація з експортом шроту також непроста. Ціни на соняшниковий шрот у портах Чорного моря залишаються низькими – 215–220 доларів за тонну.

Закупівельна активність з боку іноземних покупців теж знизилась. Багато хто чекає, поки ринки стабілізуються та стане зрозуміло, як розвиватимуться події у відносинах між США та Китаєм.

Наразі підстав для зростання цін на соняшник немає. Навпаки, нова хвиля напруги між двома світовими економіками може ще більше обвалити попит і наблизити глобальну кризу.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *