Цьогоріч «Карпатський мед» отримає географічне зазначення

Цьогоріч в Україні планують зареєструвати десять географічних зазначень: серед них і «Карпатський мед». 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

Це означає, що продукцію потрібно вирощувати у певному кліматичному середовищі, зберігати традиційну рецептуру. 

««Карпатський мед» цьогоріч має отримати географічне зазначення. Солодкий продукт стане брендом, який виготовляють у гірській місцевості у Закарпатській, Чернівецькій, Львівській і, звичайно, Івано-Франківській областях. До речі, такий мед важче добути, наприклад, ніж соняшниковий, а ще він багатший вітамінами», — йдеться в повідомленні. 

За словами Василя Мануляка, заступника голови Спілки пасічників Прикарпаття, місцевий мед — падевий — він має найбільшу бактерицидну властивість. Його найбільше запитують. 

«Збирати мед у горах трудомістка справа, тому тут важлива командна гра пасічника та карпатської бджоли. Бджола облітає великі території, щоб забезпечити себе кормами і нас так само. Оті бджоли лише прокидаються, а наша — вже в полі, вони звикли до суворих умов. Це унікальність нашої бджоли «карпатки»», — зауважує Мануляк.

Разом з тим бджолярі зауважують, що під брендом «Карпатського меду» часом продають інший. За смаковими властивостями відрізнити важко, тому при купівлі краще питати про сертифікат.

«Є хвойний падевий мед, є вересковий, з малини, з іван-чаю, але все одно йому притаманна кислинка. Гірський мед цінніший ще й тому, що його на 70% менше добувають, ніж рівнинний», — підкреслив Іван Юсько, голова Спілки пасічників Прикарпаття.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *