Бурякоцукрова галузь Великобританії потребує генного редагування

Генне редагування може зіграти ключову роль в секторі цукрових буряків в Англії, заявив Міністр сільського господарства та навколишнього середовища Великобританії Джордж Юстіс, підтвердивши свою підтримку пом’якшення положень, що стосуються цієї технології.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на reuters.com.

Юстіс повідомив на щорічній конференції Національної спілки фермерів, що в цьому році сектор цукрових буряків зіткнувся з серйозними проблемами, пов’язаними з вірусною жовтухою, яка поширюється попелицями, і може серйозно знизити врожайність буряків та вміст цукру.

Редагування генів направлене на прискорення змін, які можуть відбуватися природним шляхом, тоді як генетична модифікація (ГМ) може включати в себе передачу генетичного матеріалу від одного виду до іншого, що не може статися при використанні звичайних методів розведення.

«Багато в чому рішення деяких технічних проблем, таких як вірусна жовтуха, полягає у використанні більш швидких і цілеспрямованих методів селекції, при яких ви можете взяти ознаку, яка може існувати в некомерційному сорті цукрових буряків або навіть в кормовому буряку, і перенести її в цукровий буряк, щоб у вас був природний опір. Я знаю, що цукрова промисловість прагне вивчити це, і ми хочемо підтримати її в цьому», — сказав Юстіс.

Обидва міністри сільського господарства Шотландії та Уельсу висловили сумніви щодо планів про пом’якшення нормативних вимог в Англії.

Прихильники редагування генів стверджують, що цей метод можна розглядати як еквівалент традиційного розведення, але він у багато разів швидший і може обмежити використання шкідливих пестицидів.

У Європейському союзі редагування генів є предметом того ж регулювання, що і генетична модифікація, але 7 січня, всього через кілька днів після того, як Великобританія завершила свій вихід з ЄС, були розпочаті громадські консультації щодо пом’якшення цих правил.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *