Деяким аграріям дозволили не платити податки

При підтримці Всеукраїнської Аграрної Ради та Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) відбулась онлайн-зустріч агровиробників, бухгалтерів з представниками Державної податкової служби та провідними фахівцями. Захід організований у рамках Програми підтримки продовольчої безпеки агровиробників.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Підприємцям роз’яснили податкове законодавство. Зокрема, основні нюанси тимчасового повернення всіх штрафних санкцій за невиконання податкових обов’язків; розповіли куди подавати заяву, які терміни, процедура розгляду та отримання рішення; можливості чи неможливості виконання платником податкових обов’язків тощо.

Представники ДПС надали відповіді на запитання власників підприємств з урахуванням специфіки їх діяльності та проконсультували агровиробників щодо оподаткування підприємств, які перебувають на окупованих територіях чи територіях, де ведуться бойові дії.

За словами радниці голови ВАР, керуючої партнерки Crowe Erfolg Ukraine Ольги Богданової, з 27 травня 2022 року розпочав діяти закон України 2260-ІХ, яким повернуті всі штрафи за невиконання податкових обов’язків.

«Водночас дозволено не реєструвати податкові накладні та не сплачувати податки підприємствам, які не можуть виконувати свої фінансові зобов’язання перед державою у зв’язку з війною. Дія цієї норми закону розповсюджується на фізичних осіб підприємців та юридичних осіб», — пояснила експертка.

Такими підставами для юридичних осіб є:

  • втрата чи пошкодження первинних документів;
  • неможливість використати чи вивезти документи;
  • використання чи вивезення документів пов’язані з ризиком для життя посадової особи;
  • можливість витоку інформації щодо обсягів та місць зберігання пального або спирту етилового;
  • якщо посадова особа не може платити податки через мобілізацію чи стан здоров’я;
  • перебування потужностей підприєства в зоні бойових дій чи в окупації;
  • інші обставини непереробної сили (форс-мажорні обставини, підтверджені документально).

У разі виникнення хоча б однієї з підстав, платник податків може відмовитись від сплати податків. Але для цього потрібно зібрати документи, які підтверджують цей факт. Такими офіційними паперами можуть бути акти, які складають правоохоронні органи України чи працівники ДСНС при огляді місця події, витяги з реєстрів, інформаційні повідомлення про пошкоджене майно тощо.

Відеозапис з детальними роз’ясненнями дивіться за посиланням.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *