Довгострокове планування перевезень вп’ятеро знизило ставку на вагони-зерновози

За підсумками аукціонів, що відбулись 3 жовтня на Прозорро.Продажі на послуги використання вагонів-зерновозів власності АТ «Укрзалізниця» з поставкою вагонів під навантаження в першій декаді листопада 2022 року середня ставка переможців аукціонів склала 2880 грн/добу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Більшість зіграних лотів виграли безпосередні компанії виробники зерна або компанії, що займаються торгівлею ним. Спекулятивна складова на цих торгах була мінімізована через необхідність завчасно визначати, який вантаж має їхати, та якими є початкові та кінцеві точки доставки вантажу. Такий підхід передбачає завчасне відповідальне планування основних параметрів перевезення для реальних власників зерна.

Ще тиждень тому аукціонні ставки на вагони-зерновози були дуже завищені дисбалансом попиту та пропозиції,  а також можливістю спекуляції дефіцитним ресурсом. Так, в маршрутних відправках під навантаження на третю декаду жовтня ставки сягнули рівня 12 270 грн/добу. Можливість визначати звідки і куди має їхати вантаж лише за 2-3 доби до навантаження дає значне поле для спекуляцій і штучного підняття вартості логістики зерна.

УКАБ вдячний керівництву АТ «Укрзалізниця» за впровадження при проведенні аукціонів підходів, що передбачають більш довгострокове планування частини перевезень та загальне зниження дисбалансу попиту та пропозиції на залізничні перевезення зерна.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *