Главная / АГРОНОВИНИ / Дешеві кредити для бізнесу не врятують дрібного фермера, — Ірина Паламар

Дешеві кредити для бізнесу не врятують дрібного фермера, — Ірина Паламар

Ірина Паламар

Анонсовані урядом пільгові кредити для бізнесу навряд чи допоможуть дрібним фермерам. Аби заохотити людей до малого бізнесу, потрібно починати з глобальних реформ податкової політики, вважає Ірина Паламар.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Аграрний тиждень. Україна».

Днями прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що уряд готує до старту програму з підтримки мікро- та малого підприємництва, яка запрацює з 1 лютого 2020 р.

«Суть програми дуже проста — стимулювати появу нових підприємців, заохотити повертатися наших трудових мігрантів додому і відкривати бізнес тут», — зазначив глава уряду.

Обсяг кредиту — 1,5 млн грн на 5 років із кредитним ставками від 5 до 9% річних, в залежності від рівня доходу.

Чи ж дійсно допоможе дана ініціатива уряду підтримати дрібних виробників, зокрема, в галузі сільського господарства?

«Ініціатива, звичайно, непогана. Проте до питання необхідно підходити глобально.

Передусім влада має потурбуватися про те, аби люди не виїжджали за кордон, оскільки трудова міграція лише росте. І починати заохочувати українців займатися бізнесом треба не з дешевих кредитів, а зі створення відповідних податкових умов для малого бізнесу: привести їх до стандарту розвинених країн, до євро принципів, аби зняти з українця по суті податкові кайдани.

У нас лише 38 тисяч офіційних фермерських господарств, а сотні тисяч, які виробляють 70% молока та м’яса, 80% овочів та майже 97% картоплі знаходяться в умовах, коли держава не хоче про них дбати.

Сьогодні у нас дрібний фермер платить 18% від виручки (тобто, сюди входять і витрати на солярку та насіння), що загалом складає більше 50% від доходу! В той час як агрохолдинги в рази менше.

Викликає сумнів також прозорість даної ініціативи. Одна справа, давати кредити вже діючому бізнесу. Але давати просто людині під який міфічний бізнес-план — ви серйозно?

Пригадується класик, який казав, що існує близько 400 відносно чесних способів відйому грошей. В даному випадку створюється підставна фірма, яка тисячами «малюватиме» ці бізнес-плани, а потім «свої» люди отримуватимуть з них гроші.

Тобто, це може призвести до виникнення корупційних схем».

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Corteva Agriscience повідомляє про успішне завершення суду щодо фальсифікату

Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience повідомляє про те, що у червні 2020 року рішенням ...

David Montgomery Womens Jersey