Про Антона Старикова із села Пожарки Рожищенського району розповіла наша читачка. Вразив її його ковальський талант.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на visnyk.lutsk.ua.
Щойно ступивши на подвір’я до Антона Євгеновича, розумієш — він таки профі у своїй ковальській справі. Бо яких тільки плугів та борін до різноманітних тракторів тут немає!
«А це мені лісівники замовили реманент для обробітку лісових насаджень», — пояснює чоловік і веде показувати свою кузню.
Усміхаючись, розповідає, ще з десяток років тому навіть і гадки не мав, що візьме у руки молот і стане біля наковальні. Хоча з ковальською справою був знайомий добре — його батько пропрацював у кузні все життя.
Жив у місті, але прийшов час — стало тягнути його у батьківську хатину в рідних Пожарках. А там і до горна став приглядатися. Починав, каже, з городніх сапок, потім став рихтувати кінні плуги.
Зараз у сільського самоучки є чим похвалитися: різальний, токарний, свердлильний, фрезерний станки, пневмомолот. Усе це йому допомагає виготовляти та вдосконалювати будь — який причіпний сільгоспінвентар. А що робить якісно, як кажуть, на віки, то до нього стали звертатися фермери і великі агропідприємства ледь не з усієї України.
«До 2000 року я нарахував, що зробив понад тисячу тракторних плугів. А потім перестав вести облік, — ділиться своїми здобутками майстер. — Дуже багато переробляю халтури, адже тяп-ляп тут нічого не можна робити. Замовляють у мене партіями: якось викував одразу 25 плугів на трактор Т-25. Десь у Польщі вірою і правдою служить один. І справжнім викликом для мене торік стало замовлення на плуг до величезного і найпотужнішого трактора — Т-150. Ох і поламав я голову над тим монстром!».
«Якось підгледів у поляків пристрій для висаджування полуниці, і викував такий. Він розпушує ґрунт, застеляє його поліетиленовою плівкою, робить отвори для розсади, висаджує і поливає її. Останнім часом така чудо — техніка стала дуже популярною. Уявіть, наскільки це полегшує працю тих, хто займається ягідництвом!».
Джерело: propozitsiya.com