Дощі покращили стан посівів озимих культур

В кінці другої декади жовтня майже на всій території України пройшли дощі різної інтенсивності. Це дещо збільшили запаси продуктивної вологи у поверхневому шарі ґрунту, що найімовірніше позитивно вплине на проростання та розвиток рослин озимих культур на вже засіяних площах. Стан посівів озимих культур після випадання дощів покращився, зазначили у своєму декадному звіті фахівці НААН України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Разом з тим, від недостатнього вологозабезпечення найбільше страждають ті посіви, де насіння висівалося на глибину від 8 до 10 см. Саме на таких полях в окремих господарствах відмічається недружність появи сходів, значна кількість різновікових рослин, а густота посіву становить близько 70 % від запланованої. У подальшому бездощова погоди може негативно позначитися на загальному стані рослин, на розвитку надземної частини і кореневої системи, що вплине на їх зимостійкість та продуктивність», – зауважили фахівці.

Також зазначається, що проведене науковцями НААН обстеження посівів озимих зернових культур показало, що сходи отримано незалежно від попередників, за всіх рекомендованих строків сівби.

Так, за сівби у ранні (5-10 вересня) та оптимальні (15-25 вересня) строки рослини пшениці озимої по чорному пару та після непарових попередників сформували 3 листки. За сівби у допустимо пізні і пізні строки (1-10 жовтня) рослини пшениці озимої, утворили сходи висотою 10-12 см та налічують 1-2 листки.

«Загальний стан посівів добрий та задовільний», – підкреслюється у звіті.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *