Два роки земельної реформи – міфи спростовано

Земельна реформа вивела ринок з тіні і дала можливість українцям відчути себе справжніми власниками на своїй землі, право розпоряджатися нею, наголосив заступник Міністра аграрної політики Денис Башлик під час пресконференції «Земельна реформа: друга річниця».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

«Запуск ринку землі дозволив розвіяти міфи. Наприклад, що ми залишимося без землі взагалі бо її всю одразу продадуть, і буде хаос. Насправді, в результаті земельної реформи більше не існує прихованого земельного ринку. Всі дії щодо землі відбуваються в законній площині, за безготівковий рахунок», – наголосив заступник Міністра агрополітики.

Зокрема, зазначає Денис Башлик, з початку земельної реформи було укладено 85 247 угод купівлі-продажу.

«Загалом за два роки було продано і подаровано 275 157 га сільськогосподарської землі, що складає 1% від усіх с/г земель. Це розвіює міф, що все одразу продадуть. Кількість землі сільськогосподарського призначення – 27,5 млн га. Тобто в середньому в рік продається 0,5% землі», – повідомив Денис Башлик.

Крім того, Денис Башлик звернув увагу на кількість угод купівлі-продажу. Зокрема, в перший рік відкриття ринку землі було укладено 27 696 угод, на другий – 23 тисячі, але в 2022 році майже чотири місяці ринок не працював. За перше півріччя 2023 року уже є 18 тисяч угод.

«Промовисті показники щодо площі проданої-купленої землі. 2021 рік – сто тисяч га. 2022-й – 69 тис га. З початку 2023 року продано вже понад 50 тисяч га. Люди продовжують продавати і купувати землю. Це один з показників віри в нашу перемогу», – зазначив заступник Міністра.

При цьому, підкреслив він, середня вартість за гектар складає 39 тис грн, але ціни дуже динамічні. Приміром,у 2022 році в Івано-Франківській області вартість одного гектара складала майже 100 тис грн. У 2024 році, коли почнеться другий етап реформи і до ринку будуть допущені юридичні особи, ціна на землю ще зросте.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *