Ефективне рішення проти падалиці зернових культур у посівах ріпаку озимого

Осіння забур’яненість злаковими видами бур’янів і падалицею зернових культур може нанести суттєву шкоду посівам ріпаку озимого, попереджають фахівці компанії «UKRAVIT»: за недостатнього чи несвоєчасного контролю небажаної рослинності середні втрати врожаю можуть становити від 15% і вище. Щоб уникнути цих непродуктивних втрат, вони рекомендують, окрім ґрунтового захисту, обов’язково застосовувати високоефективні післясходові гербіциди.

«Ріпак озимий восени може сильно потерпати від забур’яненості злаковими видами бур’янів; крім того, за неякісного збирання зернових, які зазвичай є попередником цієї культури, виникає суттєве засмічення посівів падалицею, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Оскільки бур’янова рослинність і падалиця зернових в цей період розвиваються дуже активно, вони конкурують з культурою за світло, простір, вологу та елементи живлення. Надмірна забур’яненість також може спричинити витягування точки росту ріпака, що негативно впливає на перезимівлю і може призвести до вимерзання. Крім того, відсутність контролю падалиці зернових може в подальшому спричинити складнощі при комбайнуванні культури, а саме – підвищити вологість і засмічення врожаю. В комплексі, це може коштувати аграрію значної частки врожайності».

Для надійного контролю падалиці зернових і комплексу злакових видів бур’янів у посівах ріпака озимого Олександр рекомендує застосувати високоефективні післясходові гербіциди Квін Стар Макс (хізалофоп-п-етил, 125 г/л) або Селеніт Макс (клетодим, 240 г/л).

Квін Стар Макс – післясходовий селективний гербіцид системної дії. Його діюча речовина – хізалофоп-п-етил – є інгібітором ферменту ацетил-КоА-карбоксилази. Цей ензим каталізує перший етап синтезу жирних кислот. В результаті блокування ферменту припиняється виробництво фосфоліпідів, які використовуються для будівництва нових мембран та необхідні для клітинного росту, і бур’яни та падалиця гинуть.

Гербіцид ідеально вирішує проблему забур’яненості посівів ріпака озимого злаковими видами бур’янів, в тому числі й падалицею зернових культур. При цьому він є надзвичайно «м’яким» до культурних рослин і не має післядії на наступні культури в сівозміні. Препарат може використовуватися в широкому діапазоні фаз росту і розвитку культури та є оптимальним рішенням з огляду на співвідношення ціни та якості.

Селеніт Макс – післясходовий системний гербіцид. Клетодим у його складі поглинається через листя і транслокується флоемою до точок росту, спричиняючи знищення як надземної частини, так і кореневої системи бур’янів.

Гербіцид проявляє високу ефективність дії проти однорічних і багаторічних злакових видів бур’янів а також падалиці зернових, поширених в посівах ріпака озимого. Завдяки досконалій формуляції він надійно утримується на поверхні рослин і добре поглинається бур’янами й при цьому є надзвичайно толерантним до культурної рослини. Тож за його застосування посіви будуть чистими від забур’яненості злаковими видами та падалицею зернових упродовж тривалого періоду.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *