В Україні прогнозують обвал цін на яблука

В Україні прогнозується аномально високий урожай яблук. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагентство УНІАН.

Це спричинить надлишок плодів. Аграріям доведеться обвалити ціни на урожай. 

За словами президента Української плодоовочевої асоціації Тараса Баштанника, аномальний урожай очікується не тільки в Україні, але і в багатьох країнах Європи. Ціни на товарні яблука обваляться до рівня 2019 року, коли плоди коштували близько 7 грн/кг. Така ціна значно відрізняється від вартості 2020 року, бо минулі партії врожаю плодів такого виду можна було продавати навіть за 35 грн/кг. 

«Безсумнівно, погодні аномалії, такі як град або сильний дощ, можуть нашкодити врожаю, що може вплинути на його вартість. Однак на сьогодні прогнозується високий урожай яблук в нашій країні і Європі, хоча остаточна ціна буде сформована у вересні після того, як фермери зберуть урожай», – сказав Тарас Баштанник. 

Врожай товарних яблук, які виростять аграрії України, буде мати попит як всередині країни, так і для експорту. Фермери успішно відправляють плоди в Саудівську Аравію, Арабські Емірати, Європу і Сінгапур. 

Українцям куди простіше відправляти урожай в країни Європи, бо в цьому напрямку налагоджена зручна автотранспортна логістика. А ось в країни Азії та арабські держави доставляти плоди складніше, бо зараз в морській логістиці багато проблем. Коли ці складнощі вирішаться, Україна зможе істотно збільшити обсяг експорту, шляхом чого аграрії зможуть заробляти куди більше.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *