Експерти прогнозують обвал цін на сою

Ажіотаж на українському ринку сої, який спостерігався в останні місяці, може піти на спад на тлі змін на світових ринках. Під впливом зниження цін на американську сою експерти прогнозують відкладений обвал цін на українському ринку. Очікується, що падіння цін не відбудеться раніше січня, оскільки ринок ще рухається по інерції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Пропозиція на  ринку сої вкрай низька, незважаючи на достатні обсяги олійної культури в середині країни. Але є  величезний попит, який генерують трейдери та інші покупці. В останні місяці ціни постійно росли. Продавці сої спостерігали, що олійна додає в ціні 5-10 доларів на тонні мало не щотижня, тож очікували подальшого зростання і притримували товар», – зазначили в аналітичному департаменті сільгоспкооперативу «ПУСК».

Здешевлення американської сої може призвести до падіння попиту та цін на український аналог.

«Варто врахувати, що ціни на соєві боби з США відчутно знизилися на ринках FOB і CIF. До прикладу, поставки української сої до Іспанії наразі рахуються у діапазоні $240-250 за тонну, до Італії – $245 за тонну, в той час як американська соя може поставлятися в ці країни з цінниками у діапазоні $210-215 доларів за тонну. Тобто українська соя втрачає конкурентоздатність по ціні на названих ринках, а також в Туреччині та Єгипті, яким також вигідніше купувати американську сою», – зазначають аналітики.

Проте ринок ще рухається по інерції, і обвал цін на українську сою не настане раніше січня.

«Ми отримуємо перші сигнали щодо можливого падіння цін на сою. Сьогодні ціни в наших портах на рівні $465 за тонну виглядають вже дивно, але ринок рухається по інерції. Трейдери намагаються по максимуму відправити українську сою по раніше укладених контрактах. Тому поки що соя дешевою не буде. Але вже в січні можна очікувати падіння цін на українську сою, якщо американська олійна продовжить стояти на низьких цінових рівнях», – прогнозують у «ПУСК».

Наразі соя залишається лідером за прибутковістю серед інших сільськогосподарських культур. Протягом найближчого тижня умовні ціни за тонну будуть знаходитися на таких рівнях: 17 000 – 17 700 грн СРТ-завод, $430-440 СРТ-порт, $445-460 DAP Польща-Румунія.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *