Експорт агропродукції автотранспортом поступово відновлюється

Агроекспорт автомобільним транспортом стабілізувався, станом на 11 грудня досягши 142 тис. тонн, порівняно з 187 тис. т у листопаді та 192 тис. т у жовтні. Середній показник пропуску агропродукції через кордон на добу в грудні збільшився до 12 929 тонн, але залишається меншим порівняно з аналогічним показником у листопаді (17 060 тонн) та жовтні (17 490 тонн). Важливо відзначити, що спостерігається поступове відновлення темпів пропуску автотранспорту на кордоні з Польщею, де середній показник пропуску агропродукції в грудні склав 3351 тонн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Ставки фрахту в напрямку північної Болгарії із західної України знизилися до рівня 80-95€ за тонну. Автомобільна черга на румунському кордоні триває до 12 діб. При цьому сама дорога до порту Константи або півночі Болгарії займає всього 2-3 дні та 1 день розмитнення. Навіть за таких обставин вартість фрахту самоскидами на Константу з західної України складає 75-90€ за тонну, залежно від місця відвантаження.

Збільшення пропускної ефективності на кордонах України для агроекспорту може призвести до зниження вартості транспортування до 20%, що позитивно відобразиться на конкурентоспроможності українських компаній при експорті в напрямку Європи.

Експорт агропродукції залізничним транспортом через кордони в напрямку Європи продовжує зменшуватися в грудні та склав 402 вагонів на добу в середньому.

Вагонний потік продовжує балансувати між західним кордоном та морськими портами Великої Одеси. Середньодобова норма обробітку (вивантаження) вагонів в портах Чорного моря залишається в межах 660-950 вагонів на добу. Середньодобова кількість вагонів, які рухаються в напрямку портів Чорного моря, поступово зростає.

Вартість перевезень залізничним транспортом в Україні почала знижуватись. Перехід трейдерів і фермерів на перевезення автомобільним транспортом призвів до суттєвого зменшення попиту на залізничні перевезення. Маніпуляції з тарифами для залізничних перевезень помітно підірвали надійність та довіру до цього виду транспортування. Які тільки пропозиція вагонів на аукціонах УЗ збільшилась – ставки оренди почали знижуватись з 4000 грн до 2000 грн.

Станом на 8 грудня агроекспорт водним транспортом у поточному місяці склав 582 тис. тонн. З них 520 тис. тонн було відправлено морським шляхом, а 62 тис. тонн річковим шляхом через порти Рені та Ізмаїл.

Стабільно зростаючий попит на перевезення вантажів з українських портів Чорного моря спричинив стабілізацію та незначне підвищення ставок фрахту вперше з часів відкриття «Українського Зернового Коридору». Ставки фрахту Дунаєм продовжили знижуватися.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *