Експорт ячменю переходить на залізничний та автомобільний транспорт

Експортний ринок українського ячменю переходить на автомобільну та залізничну логістику, 60% поставок спрямовуватимуть до пунктів перетину кордону з Румунією. Це викликано зростанням вартості фрахту, а також загрозою атак рф по інфраструктурі портів Дунаю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uacouncil.

«Фермери намагаються здебільшого самостійно експортувати ячмінь. При цьому 60% поставок здійснюється автомобільними та залізничними шляхами до Румунії. Трейдери наразі не дуже зацікавлені в торгівлі ячменем. Зростання вартості фрахту створює сильні обмеження.

Попит на український ячмінь є, проте зерно виходить занадто дорогим: для ліквідності в річкових портах цінник має становити 110-120 $/т на умовах СРТ, але аграрії не будуть поставляти за такою низькою ціною. До того ж  учасники ринку побоюються повторних атак рф по інфраструктурі дунайських портів. Аграріям вигідніше везти ячмінь на кордони, ніж до Рені, зокрема на Чоп, де ціна становить 140 $/т. Навіть фермери центральних областей почали цікавитися автопоставками ячменю до Румунії – логістика виходить дешевшою», – розповіли в аналітичному департаменті кооперативу «ПУСК».

На ринку ячменю переробники більш активні, ніж трейдери. Закупівельні ціни становлять 4500-5200 грн/т.

Першого тижня вересня умовні ціни на ячмінь можуть зрости до 195-202$/т на базисі DAP Констанца, до 142-147$/т – на базисі СРТ річкові порти.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *