Експорт української агропродовольчої продукції зберігає домінуючі позиції в загальному експорті

За даними Державної митної служби України, експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2022 року склав 10107 млн дол. США. Це на 703 млн дол. США – тобто майже на 7 % – менше відповідного показника 6 місяців 2021 року, поінформував старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз ННЦ.

За його словами, основне зниження обсягів вітчизняного експорту почалося з березня – після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Якщо протягом березня-червня 2021 року український аграрний експорт склав 7473 млн дол. США, то за відповідний період 2022 року він зменшився на понад 40 % – до 4431 млн дол. США,

Продукція сільського господарства і харчової промисловості надалі домінує у структурі загального експорту – за 6 місяців поточного року її частка перевищила 44 %.

Головними товарними групами в агропродовольчому експорті України у І півріччі 2022 року залишаються зернові (4235 млн дол. США), олії та жири (2754 млн дол. США), олійні культури (993 млн дол. США), залишки переробної промисловості (549 млн дол. США), м’ясо і субпродукти (456 млн дол. США).

Водночас зниження аграрного імпорту в Україну було більш відчутним. За січень-червень 2022 року за кордоном закупили агропродовольчої продукції на суму 2762 млн дол. США, тобто на 24 % менше, ніж у відповідному періоді 2021 року.

Україна продовжує здійснювати міжнародну торгівлю продовольством у надзвичайно складних умовах, спричинених російською агресією, тому зниження її показників стало наслідком негативного впливу багатьох пов’язаних з цим факторів. Нині основне завдання для українського агробізнесу, орієнтованого на експорт, полягає у мінімізації втрат й адаптації до постійних змін соціально-економічного середовища та низької прогнозованості кон’юнктури світових ринків, підсумував Богдан Духницький

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *