Експорт зерна відновився, але не все так однозначно

Впродовж шести місяців кораблі, наповнені зерном, простоювали в Чорному морі, ставши жертвами російського неспровокованого вторгнення в Україну. І ось ці судна зрушили з місця, намагаючись вийти з воєнної зони з вантажем на борту, якість якого інколи сумнівна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

«Вистачить, щоб лише одна ракета пролетіла на регіоном і вдарила по чомусь, щоб все зупинилося. Є світло в кінці тунелю у зв’язку з розблокованими портами. Але цей тунель може швидко закритися. Досить одного акту, і все зникне. Ризик високий», — вважає голова агрохолдингу МХП Джон Річ.

Перші поставки прямують з України до пунктів впризначення на Близькому Сході і в Африці, де мільйони людей страждають від посилення голоду. Зараз у світі існують цілі осередки голодної смерті, а ситуацію погіршує посуха у багатьох регіонах.

Поставки продовольства критично важливі для боротьби з голодом. Але зерно може й не стати тим рішенням проблеми, як всі сподіваються. В лютому, коли почалося російське вторгнення в Україну, багато екіпажів покинули свої судна. Це означає, що вентиляції на борту не було весь цей час. Дуже вірогідно, що значна частина зерна на борту покрилася цвіллю і мікотоксинами через високий рівень вологості.

До того ж, потрібно, щоб кораблі дісталися до місця призначення. Першим судном, яке покинуло порт Одеси, стало Razoni під прапором Сьєрра-Леоне. Воно пришвартоване у Середземному морі поблизу Туреччини, згідно з даними уряду Лівану. Річ, чия компанія зазвичай збирає 3 мільйони тонн українського зерна щороку, каже, що поставки затягуються через погіршення якості зерна і необхідності його перепродати. Зазвичай відвантаження відбувається за два тижні. А цей вантаж стояв у порту Одеси кілька місяців поспіль.

«З того, що ми чуємо, можна зробити висновок, що якість зерна сумнівна», — сказав Річ.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *