Компанія HarvEast заявила, що росія вкрала близько 200 тис. т зерна з її господарств на окупованих територіях

Україна неодноразово звинувачувала росію в крадіжці зерна з окупованих регіонів та його експорті, і закликає покупців конфіскувати підозрілі партії зерна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg.

Компанія HarvEast, яка до війни входила до десятки найбільших землевласників в Україні, заявила, що 50 000 тонн врожаю було вилучено зі сховищ російськими вантажівками, які потім їхали в напрямку росії, в тому числі з сіл Мангуш і Нікольське поблизу Маріуполя. Близько 150 000 тонн було зібрано з окупованих полів, які вони більше не контролюють.

«Найбільша втрата — цьогорічний урожай», — сказав генеральний директор HarvEast Дмитро Скорняков. «У червні почали збирати наше зерно, а ми не маємо доступу до цієї землі». 

На думку аналітиків і Київської школи економіки, аномально великі обсяги поставок продовольства з окупованого Росією півострова Крим вказують на те , що звідти експортується вилучене українське зерно. Землі HarvEast знаходиться досить близько до Росії, тому її зерно, швидше за все, відправлять туди вантажівками, сказав Скорняков.

За даними компанії Terrascope із супутникових даних, на деяких полях HarvEast поблизу Ксенівки в окупованій Донецькій області врожай був зібраний у червні . Його нормалізований індекс різниці рослинності використовує супутникові зображення для розрахунку кількості зелених насаджень у межах території.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *