Експортна виручка агросектору зменшилась на 8% у 2023 році, – УКАБ

У 2023 році, експортна виручка агросектору України скоротилась на 8%, досягнувши показника у 21,9 млрд USD. Незважаючи на це, обсяг експортованої агропродукції виріс на 15%, до 67,5 млн тонн, порівняно з попереднім роком.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

2023 рік виявився вкрай важким для українських аграріїв через численні труднощі у здійсненні експорту. Російська сторона гальмувала роботу зернового коридору, який функціонував з липня 2022 року, і пізніше припинила його дію, блокуючи будь-який морський експорт. Руйнування інфраструктури портів Одеси та Дунаю російськими військами, заборона експорту та транзиту сусідніми європейськими країнами, а також блокування кордонів стали серйозними перешкодами.

Незважаючи на обмеження, агропродукція вирушила за кордон. Проте, зниження цін на більшість видів продукції порівняно з попереднім роком призвело до скорочення експортної виручки.

На тлі цього, залишається ризик недостатнього обсягу експорту для вивезення урожаю 2023 року. Якщо темпи експорту не збільшаться, існує загроза, що до початку наступного збору врожаю в країні залишаться значні перехідні залишки, особливо зернових культур.

«Така ситуація в умовах низьких цін на українському ринку на зернові та олійні культури, дорогу експортну логістику, ще більше ускладнить діяльність українських аграріїв через брак обігових коштів. Саме тому є потреба нарощувати обсяги експорту всіма можливими каналами, щоб вдалося вивезти весь вирощений врожай до початку нового сезону», – наголошує аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *