Главная / АГРОНОВИНИ / Федерація роботодавців просить знизити портові збори

Федерація роботодавців просить знизити портові збори

«Зниження портових зборів в умовах коронакризи дозволить зберегти експортно-орієнтовані галузі», — йдеться у зверненні Федерації роботодавців України до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на obozrevatel.com.

У ФРУ вважають, що в умовах нинішнього спаду ділової активності через коронавірус, уряд зобов’язаний захистити експортно-орієнтовані галузі, що забезпечують надходження валюти в країну та наповнення державного бюджету. Зокрема, за рахунок зниження портових зборів.

«Зниження ставок портових зборів дозволить утримати експортний потенціал України та забезпечити конкурентоспроможність вітчизняних підприємств на світових ринках. Адже зниження дозволить значно зменшити навантаження на українських виробників-експортерів та дозволить пропонувати їм свою продукцію на міжнародних ринках за адекватну ціну», — зазначається в зверненні.

В ФРУ також наголосили, що вважають неприпустимою ситуацію, коли вартість суднозаходу в українських портах значно вища, ніж в закордонних. Та зазначили, що зниження портових зборів сприятиме пожвавленню в портовій галузі. Зокрема, запроваджене з 1 січня 2018 року зниження зборів на 20% дозволило збільшити вантажообіг в українських портах на 21% та досягнути рівня в 160 млн т в 2019 році. За оцінками експертів, на сьогодні потенціал зниження портових зборів складає 40–50%.

«При подальшому зниженні портових зборів на 20% можна буде очікувати, що Україна збереже свої основні експортно-орієнтовані галузі та в перспективі річний вантажообіг а морських портах України в 2021–25 рр. збільшиться до 190 млн. т», — зазначили в ФРУ.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

В Україні прогнозують дефіцит питної води

Інститут водних проблем і меліорації прогнозує, що вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну ...

David Montgomery Womens Jersey