Фермер з Хмельниччини садить картоплю двічі на рік

Двічі на рік збирає урожай картоплі фермер з Немичинців, що на Хмельниччині, Олександр Машталер. Каже, першу партію садить на початку червня, другу – у перших числах серпня.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

З картоплею фермер експериментує вже кілька десятків років.

«Ми будемо копати картоплю на початку жовтня, вона так краще зберігається. Тому що зараз глобальне потепління і картопля накопичує за літо тепло, особливо, коли висока температура, вона нагрівається. Коли ми її раніше копаємо і заносимо до погреба, вона це тепло віддає», – говорить Олександр.

За словами фермера, через це утворюється подвійний конденсат – на картоплі та в погребі.

«Через це вона погано зберігається. І гноїння, і рано проростає навесні. Якщо ж ми трохи змістимо посадки, десь в район кінець травня – на початку червня, то тоді картоплю можна копати кінець вересня – початок жовтня. І вона гарно визріє, буде підготовлена, оскільки низькі температури, до зберігання, тоді конденсату практично не буде».

Олександр Машталер вирощує переважно німецький сорт «Белла Роса» та «Княгиня». Ці сорти мають хорошу врожайність, смакові властивості та добре зберігаються.

Фермерством Олександр займається 32 роки. За цей час зробив такі висновки:

«Не можна садити картоплю на 30-50 сантиметрів між рядками. Має бути відстань хоча б 70-80 сантиметрів. Два рази вже її підгорнули, бульби будуть хороші. І урожай, теж, буде непоганий».

Свою картоплю фермер від жуків не кропить.

«Жуки були на тій картоплі, яку саджали раніше. На цій практично немає. Було декілька штук, але картопля вже набрала силу, жук ніякої шкоди їй не зробить. І виходить екологічно чиста картопля. Жуків немає, оскільки трохи пізніша посадка, трохи пізніше збирання і гарне зберігання. І навесні не проростає так в погребах».

Другу партію картоплі Олександр Машталер посадив на початку серпня, щоб мати молоду картоплю восени.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *