З початком весняно-польових робіт Хмельницька міська рада вирішила заохотити аграріїв, котрі працюють на території громади, і фінансово підтримати тих, хто візьметься за вирощування малопоширених культур.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Голос України.
По п’ять тисяч гривень за гектар таких посівів можуть отримати ті юридичні особи, які зареєстровані в громаді та обробляють більш як гектар землі. Та для цього мають придбати насіння у тих господарників, яким офіційно надано право його вирощувати та реалізовувати. Потім посіяти й забезпечити догляд рослин — з оформленням відповідного акта витрат насіння і форми державного статистичного спостереження. А вже після цього до 15 жовтня подати необхідні документи для одержання фінансової допомоги.
Та поки у громаді місцеві аграрії та підприємці ще думають над тим, яку ж незвичну культуру обрати для вирощування, у фермерському господарстві «Новосинявське», що в Хмельницькому районі, вже визначилися — сіятимуть чорну гірчицю.
Чому взялись саме за цю культуру? Бо є у неї свої переваги. Насамперед вона відома як приправа у кухнях багатьох народів. Її зерна та проростки використовують не тільки в раціоні здорового харчування, а ще й у медицині.
Якщо ж чорна гірчиця не принесе великих прибутків, керівник господарства Сергій Кравчук сподівається хоча б на те, що й витрати на неї не будуть надто великими. Адже, вирощуючи її, можна трохи зекономити на добривах, а це саме те, що вимушена робити більшість фермерів. До того ж гірчиця є хорошим попередником для наступних культур, тобто і сама виконує певні функції підживлення. І така тактика виправдана.
На цьому експерименти «Новосинявського» не закінчуються. Ще з десяток гектарів нинішнього сезону мають зайняти боби. І знову йдеться не так про реалізацію майбутнього врожаю, як про те, щоб отримати більше насіння. А вже його потім використовуватиме для вирощування все тих же зелених добрив.
Загалом у фермерському господарстві вимушена тактика воєнного часу може перетворитись на довгострокову стратегію, бо там хочуть поступово відмовитися від мінеральних добрив і пестицидів. Тож рослини, які виконуватимуть роль сидератів, стануть першими помічниками в цій справі.
Джерело: propozitsiya.com