Главная / АГРОНОВИНИ / Фермери отримають менш ніж п’яту частину загальних обсягів підтримки для АПК

Фермери отримають менш ніж п’яту частину загальних обсягів підтримки для АПК

Фермери в нинішньому році можуть розраховувати на 1,1 млрд грн бюджетної підтримки. Про це сказав заступник міністра аграрної політики і продовольства Віктор Шеремета в ході семінару «Державна підтримка для фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів», що пройшов 5 червня в Києві в рамках виставки «Агро 2019».

Офіційний дилер «Сучасні Технології» http://nvtua.com/ пропонує агронавігатор, якій скорочує витрати на паливо,  насіння, гербіциди і добрива до 50%. Також він  має багато інших переваг як, наприклад, можливість працювати в нічний час або в тумані.

Всього ж на допомогу АПК в держбюджеті на цей рік передбачено 6 млрд грн. 60% з цієї суми передбачено на підтримку тваринництва, особливо птахівництва.

Зокрема, на субсидії для новостворених фермерських господарств передбачено 330 млн грн. На додаткову (15% вартості на додачу до 25%, які отримують усі) компенсацію вартості вітчизняної сільгосптехніки для фермерських господарств передбачено 250 млн грн. Крім того, на здешевлення кредитів для фермерських господарств і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів виділено 85 млн грн. «Торік, коли багато з цих програм тільки почали працювати, доводилося чути багато скепсису, багато критики від фермерів. Але цього року багато фермерів подало документи на отримання бюджетних коштів», — сказав Віктор Шеремета.

«Особливо зросла кількість тих, хто подав документи на компенсацію відсоткової ставки по кредитах. Якщо торік на цей час таких фермерів було всього декілька, то цього року їх уже більше 500», — продовжив він. За словами інших представників Мінагрополітики, ця програма дає змогу отримати кредит фактично під 1% річних – увесь інший обсяг відсотків по кредиту відшкодовується з бюджету.

Більше 80 млн грн фермери мають отримати в рамках програми компенсації 80% вартості вітчизняного насіння. 5 млн грн передбачено на компенсацію вартості дорадчих послуг і 50 млн грн – на відшкодування вартості придбаного обладнання сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам.

Крім того, 244,5 млн грн передбачено на безвідсоткову поворотну допомогу фермерським господарствам.

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

На Харківщині спалили фермерську техніку приватної фірми

У Харківській області невідомі спалили трактор Т-170, що належить сільськогосподарському підприємству, ще два трактори та ...

David Montgomery Womens Jersey