Фермери зі школи: учні Новомиколаївської школи вирощують овочі та зелень

АгроХаб «Паросток» з’явився у школі в Новомиколаївському старостинському окрузі Черкаської ОТГ два роки тому. Нині учні вирощують не лише овочі, а цього року посадили ще й порічки та аґрус.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням acmc.com.ua.

Новомиколаївську школу, де працює вчителькою, Дар’я Богданова жартівливо називає Олімпом, бо будівля розташована на вершині пагорба, звідки видно усе село. 

Новомиколаївка — центр однойменного старостинського округу Черкаської ОТГ. У місцевій школі, яку з 2018 року понизили до І-ІІ ступенів, і яка нині є філією Олександрівського опорного закладу громади, навчається 63 учні. Крім цього, Дар’я — голова громадської організації «Товариство активних людей». 

«Проєкт «АгроХаб «Паросток» з’явився у нас у 2018 році за певною програмою від платформи «GoF», де команда учнів, вчителів, а також громадської організації взяли участь у навчанні. Після цього ми написали свій проєкт «АгроХаб», мета якого є вирощування саме екологічних рослин: овочів, зелені, ягід, квітів», — розповідає Дар’я Богданова.

За умовами освітньої програми «Сходини», яка підтримувалася Проєктом «Зміцнення громадської довіри», профінансованим Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), учасники мали провести успішну краудфандингову кампанію і тоді отримати 25 тис. грн. Внески в «АгроХаб» зробили 5 доброчинців, та цієї суми виявилося достатньо. 

На зібрані кошти купили теплиці, компостер, мікроскопи, люмінесцентні лампи, насіння, ґрунт, лотки, добрива та необхідні садові інструменти.

Вирощують в АгроХабі і саджанці квітів, які потім саджають на клумбах у селі.

«Оскільки триває карантин, масові заходи ми не проводили, але вирішили зробити такий внесок у довкілля, тому разом зі старостою Оленою Вдовенко, декількома мешканцями села висадили квіти на клумбах», — розказує Дар’я Богданова. Цього року виростили близько 1000 саджанців петунії, сальвії, чорнобривців та інших квітів. 

Тим часом у теплиці ростуть зелень, помідори, огірки, капуста та інші овочі. Загалом же проєкт сезонний. Навесні, влітку та восени учні працюють у теплиці, а вже взимку вирощують овочі у лотках у приміщенні школи. Вирощені овочі та зелень діти як самі їдять, так і продають.

«На різних благодійних ярмарках ми продаємо нашу зелень населенню. І ці кошти діти витрачають на власний розсуд: або на відпочинок, або на розвиток цього проєкту», — розповідає вчителька.

У майбутньому тут хочуть зареєструвати власне соціальне підприємство з вирощування овочів та зелені.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *