На кінець березня відзначається здебільшого задовільний стан озимих культур, незважаючи на мінливі погодні умови. Зливи, поривчастий вітер та нічні приморозки не спричинили значних пошкоджень посівам.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на звіт Держпродспоживслужби.
Однак у багатьох областях активізувалися шкідники. Зокрема, у Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Херсонській та Черкаській областях личинки хлібної жужелиці пошкодили 1-5% рослин на 3-12% площ. Фахівці рекомендують обприскування дозволеними інсектицидами у крайових смугах або в місцях масового розмноження шкідника.
У кількох регіонах – Вінницькій, Дніпропетровській, Полтавській та Одеській областях – зафіксовано вихід жуків піщаного мідляка. Вони заселяють озимі зернові та можуть знищувати сходи.
Раніше очікуваного, у теплі сонячні дні, у південних, центральних та західних регіонах розпочався літ злакових мух, активізувалися цикадки, попелиці, хлібні блішки та п’явиці. Також у степовій та лісостеповій зонах личинки ґрунтових шкідників перемістилися у верхні шари ґрунту, що може становити загрозу майбутньому врожаю.
Серед хвороб поширені борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз, бура листкова іржа та кореневі гнилі. Ними уражено 5-15% посівів озимої пшениці та ячменю, а хворими виявилися 3-8% рослин. За словами фахівців, при виборі фунгіцидів важливо враховувати не лише ефективність препарату, а й рівень ураженості кожного поля.
На озимому ріпаку продовжується вихід прихованохоботників, зокрема ріпакового та капустяного стеблового. У Хмельницькій області аграрії відловлювали до 16 жуків насіннєвого прихованохоботника на жовту пастку протягом трьох днів.
Загалом експерти радять аграріям продовжувати моніторинг посівів та своєчасно проводити захисні заходи, щоб запобігти втратам урожаю.
Джерело: propozitsiya.com