Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на початок січня 2019 року

Температурний режим та достатня кількість повноцінних кормів на переважній більшості території країни забезпечують задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів. Разом з тим, варто відмітити, що значного підвищення чисельності та активного розселення гризунів не відмічається, оскільки протягом звітного періоду часте випадання опадів у вигляді дощу та снігу призвело до перезволоження ґрунту. В озимих посівах майже усіх регіонів нараховується 1-2, осередково в полях Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської до 3 жилих колоній на гектар. В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мають місце 2-3, в осередках Дніпропетровської, Житомирської, Луганської областей 4, Волинської до 6 жилих колоній на гектарі. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр Держпродспоживслужби.

За слабкого та середнього ступенів у згаданих областях пошкоджено 1-2% рослин озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав. Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

Погодні умови є задовільними для перезимівлі озимих зернових, але малосприятливими для їх загартовування. Державними фітосанітарними інспекторами було встановлено, що озимі зернові, які були посіяні пізніше допустимих строків на кінець грудня утворили третій листок і почали кущитися, а на площах ранніх та оптимальних строків посіву утворили в середньому 2 стебла.

Скрізь продовжується обстеження зерносховищ і складських приміщень, перевірка зерна і зерно продуктів на наявність комірних шкідників. Так, в окремих партіях продовольчого та фуражного зерна у Вінницькій, Чернівецькій областях виявлено горохового зерноїда, борошняного кліща, за чисельності 1-2 екз. в 1 кг зерна, що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.

Фіто експертизою насіння ярих зернових та зернобобових культур виявлений збудник фузаріозу, альтернаріозу якими уражено 1% (Полтавська обл.) насіння сої.

В господарствах здійснюється фіто санітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *