Главная / АГРОНОВИНИ / Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на початок січня 2019 року

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на початок січня 2019 року

Температурний режим та достатня кількість повноцінних кормів на переважній більшості території країни забезпечують задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів. Разом з тим, варто відмітити, що значного підвищення чисельності та активного розселення гризунів не відмічається, оскільки протягом звітного періоду часте випадання опадів у вигляді дощу та снігу призвело до перезволоження ґрунту. В озимих посівах майже усіх регіонів нараховується 1-2, осередково в полях Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської до 3 жилих колоній на гектар. В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мають місце 2-3, в осередках Дніпропетровської, Житомирської, Луганської областей 4, Волинської до 6 жилих колоній на гектарі. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр Держпродспоживслужби.

За слабкого та середнього ступенів у згаданих областях пошкоджено 1-2% рослин озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав. Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

Погодні умови є задовільними для перезимівлі озимих зернових, але малосприятливими для їх загартовування. Державними фітосанітарними інспекторами було встановлено, що озимі зернові, які були посіяні пізніше допустимих строків на кінець грудня утворили третій листок і почали кущитися, а на площах ранніх та оптимальних строків посіву утворили в середньому 2 стебла.

Скрізь продовжується обстеження зерносховищ і складських приміщень, перевірка зерна і зерно продуктів на наявність комірних шкідників. Так, в окремих партіях продовольчого та фуражного зерна у Вінницькій, Чернівецькій областях виявлено горохового зерноїда, борошняного кліща, за чисельності 1-2 екз. в 1 кг зерна, що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.

Фіто експертизою насіння ярих зернових та зернобобових культур виявлений збудник фузаріозу, альтернаріозу якими уражено 1% (Полтавська обл.) насіння сої.

В господарствах здійснюється фіто санітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

ТОП-5 міфів про соняшник

Разом зі зростанням кількісних і якісних показників виробництва соняшнику в суспільстві поширювалися думки про негативні ...

David Montgomery Womens Jersey